3 body áčka z dalekého výletu

Po domácí prohře s Gardenline Litoměřice si Boca Chotěboř chtěla napravit reputaci v dalším utkání. Sobotní odpoledne si kluci z havlíčkobrodska zpestřili výletem do cca 300 km vzdáleného Chebu. I přes nepříznivé počasí se Boca po čtyřhodinové cestě dostala na místo s dostatečnou časovou rezervou. Utkání slibovalo zajímavou podívanou, utkaly se týmy, které dělí v tabulce pouze jeden bod. Domácí HERD Hradiště okupoval 8. místo a Boca Chotěboř 6. příčku. Západočeši se pyšnili svojí domácí neporazitelností, což byla pro Bocu velká výzva. Navíc v posledních čtyřech venkovních utkáních vyválčila pouhý bod, takže bylo na čase tuto bilanci vylepšit.

Sportovní hala Lokomotiva Cheb byla slušně zaplněná a diváci už čekali na úvodní hvizd rozhodčího Vomastka. Chotěboř vstoupila do utkání s chutí a odměnou jí byla branka hned v první minutě. Staněk rozehrál roh a Čapek prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Domácí se pomalu dostávali do tempa, vyústěním jejich tlaku byla vyrovnávací branka, Eisenreich přízemní ranou překvapil Vymetala, který nestihl zareagovat na jeho rychlou střelu. V 7. minutě byl odpískán faul pro hosty na polovině domácích. Po rychlé domluvě celé formace sehráli signál, který jim vyšel na jedničku. Hromádka přihrál Staňkovi, který si vyměnil pozici s Klimešem a nekompromisně zakončil. Tuto branku ocenili potleskem i domácí fans. Bohužel pro chotěbořské hráče hned v zápětí opět Eisenreich srovnal skóre. V 9. minutě vyběhl Vymetal z branky a mimo pokutové území zasáhl neúmyslně rukou míč. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Boca hrála dvě minuty v oslabení a do branky musel zaskočit Staněk, který předvedl, že umí chytat stejně dobře jako střílet góly. Hradiště přesilovku nevyužilo, ve 14. minutě vybojoval Běloušek balón, přistrčil Čapkovi, který svojí druhou brankou v zápase strhl vedení opět na stranu hostů. Na konci poločasu propadli obránci, Kohout se trefil přesně a uzavřel poločasový výsledek na 3:3. V druhém poločase měli jednoznačně navrch chotěbořští hráči a zúročili to i gólově. Nejprve Novotný našel přesně Odvářku, který obešel protihráče a uklidil balon přesně do protipohybu brankáře na zadní tyč. Ve 34. minutě překonal Novotný popáté domácího brankáře po spolupráci s Martinem Bělouškem. Další branka padla hned za minutu, Kratochvíl nabil přesně Čápovi a ten střelou mezi nohy zvýšil na 6:3. V tuto chvíli už bylo jasné, že tři body budou putovat na Vysočinu. Na konci zápasu Čáp rychle rozehrál aut, Kratochvíl našel přesně stojícího Klimeše, který upravil celkové skóre na 7:3.

Nebylo to vůbec jednoduché utkání, cesta byla náročná, takže jsme rádi za plný bodový zisk. Domácí dobře kombinovali, ale nedostávali se do koncovky. Příští týden přijede do Havlíčkova Brodu Dalmach Turnov. Boca Chotěboř bude chtít potvrdit tříbodový zisk. Tímto vás všechny zveme na utkání v sobotu 30.1. od 19:30.

15. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ
HERD Hradiště - FK Boca Chotěboř 3:7 (3:3)
Branky Boca: 1.min. 1:0 Dušan Čapek (Ondra Staněk), 7.min. 2:1 Ondra Staněk (Tomáš Hromádka), 14.min. 3:2 Dušan Čapek (Martin Běloušek), 25.min. 4:3 Radek Odvářka (Pavel Novotný), 34.min. 5:3 Pavel Novotný (Martin Běloušek), 35.min. 6:3 Michal Čáp (Jirka Kratochvíl), 39.min. 7:3 Pavel Klimeš (Jirka Kratochvíl).
ŽK: Pavel Novotný
ČK: Tomáš Vymetal
Sestava: Tomáš Vymetal - Dušan Čapek, Tomáš Hromádka, Ondřej Staněk, Pavel Klimeš - Michal Čáp, Radek Odvářka, Pavel Novotný, Martin Běloušek - Jirka Kratochvíl.

Autor článku: Michal Čáp