Boca nestačila na Liberec

V prvním domácím utkání nové sezony nastoupila Boca v pátek 5.10. na palubovce v Ledči nad Sázavou proti tradičnímu soupeři z Liberce a okusila hned první porážku v soutěži.

Na vedoucí branku Suchonela, která padla z dorážky po Bencem vyražené střele, zareagovala Boca vyrovnáním Pavla Novotného po nezištné přihrávce Ondry Staňka. Boce se podařilo jít i do vedení, když se k trestnému kopu postavil Martin Somerauer a prostřelil hostující obranou zeď včetně brankáře. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat, když po špatném přebírání hráčů dostal ve středu hřiště Kraus příliš mnoho času a tečovanou střelou vyrovnal. Během prvního poločasu ještě oba brankáři své týmy několikrát podrželi, stejně jako v druhém poločase, s výjimkou golových situací.

Právě v druhém dějství se po pěti minutách hry podařilo hostům z rychlého brejku jít do vedení, kdy svou druhou branku v zápase dal Suchonel. Po zbytek zápasu již pak své vedení pouze navyšovali. Během krátkého sledu totiž odskočili až na 2:5, kdy se postupně trefili Bernát a Krajnický. Jelikož se Boce nepodařilo v druhém poločase najít recept na hostující obranu, Liberec své vedení ještě v závěru navýšili na rozdíl pěti branek, když se 2x prosadil nejlepší hráč hostí Bernát, který tak zaznamenal hattrick.

Porážku se silným soupeřem se Boca pokusí napravit příští týden v pátek 12. 10., kdy zajíždí do Mělníka. Utkání začíná ve 20:00 hodin.

FK Boca Chotěboř - Slavia TU Liberec 2:7 (2:2)
Branky: 1:1 Pavel Novotný (Ondra Staněk), 2:1 Martin Somerauer
Sestava: Benc Tomáš - Čáp Michal, Somerauer Martin, Novotný Tomáš, Novotný Pavel - Hromádka Tomáš, Čapek Michal, Doležal Martin, Staněk Ondra