Boca po infarktovém závěru brala všechny 3 body

V jedenáctém kole 2. futsalové ligy západ přivítala domácí FK Boca Chotěboř na své palubovce nováčka letošní soutěže - Gardenline Litoměřice. V minulém zápase Litoměřice senzačně porazily vedoucí tým Olympik Mělník a proto Bocu nečekal vůbec jednoduchý zápas.

Chotěbořským futsalistům vyšel skvěle vstup do zápasu, po 50 vteřinách se po přihrávce Jirky Kratochvíla prosadil Ondra Staněk a otevřel tak skóre zápasu – 1:0. Domácí se nechali ukolébat rychlím vedením a hosté z Litoměřic se začali dostávat do šancí, které buď pochytal Tomáš Benc nebo mířily mimo tři tyče. Litoměřičtí hráči byli daleko aktivnější a lépe se pohybovali, proto v 10 minutě vyrovnal Petr Tichý po nahrávce Milana Čámského a podobnou kombinaci si stejní hráči zopakovali o sedm minut později a Litoměřice šly do vedení 1:2. Hráči Chotěboře si vytvořili pár nadějných šancí, ale nedokázali je proměnit. Během první půle už další gól nepadl a do kabin se odcházelo za stavu 1:2.

V druhé půli Chotěbořští zvýšili pohyb a snažili se vstřelit vyrovnávací branku, ale hostující hráči dobře bránili a do vážnějších šancí domácí nepouštěli. Naopak ve 24. minutě využil rychlého přečíslení Matěj Marič a po přihrávce Petra Tichého zvýšil náskok svého týmu na 1:3. Chotěboř dokázala odpovědět o tři minuty později když na rozdíl jedné branky snížil po přihrávce Ondry Staňka Michal Čáp – 2:3. Litoměřice nezůstaly dlouho pozadu a ve 29 minutě opět navýšily svůj náskok, když se trefil Petr Hranička po nahrávce Petra Tichého. Boca se snažila vytvořit si tlak, ale litoměřičtí futsalisté jim aktivním pohybem znemožňovali, aby se trvaleji usadili na jejich obranné polovině. Pět minut před konce začala Boca hrát power-play a to se později ukázalo jako zlomový okamžik zápasu. Ve 37 minutě snížil Pavel Novotný po nahrávce Michala Čápa na 3:4 a o minutu a půl později srovnal Michal Čáp na 4:4. Když už to vypadalo, že se budou body rozdělovat, vysunul Jirka Kratochvíl Michala Čápa, který překonal 50 vteřin před koncem gólmana Litoměřic, završil svůj hattrick a otočil vývoj zápasu. Hosté se ještě ve zbývajícím čase pokusili o power-play, ale domácí je už do žádné šance nepustili a mohli tak slavit výhru 5:4 a zisk 3 bodů.