Boca podlehla na domácí palubovce České Lípě

Ve 4. kole 2. futsalové ligy, skupiny západ, nestačila domácí Boca na Českou Lípu a připsala si již 3. porážku v řadě.

Domácí tým začal utkání na „domácí“ ledečské palubovce zhurta a během prvních šesti minut si hráči Bocy vytvořili tři jasné gólové příležitosti. Bohužel je ovšem nedokázali proměnit a tak přišel trest na druhé straně. Hostující útočník byl v sedmé minutě faulován v pokutovém území a kapitán hostí Vojtěch Brož načal z penalty své páteční gólové galapředstavení - 0:1. O minutu později po hezké kombinaci hostí zvyšoval na dvojbrankový rozdíl a v patnácté minutě završil čistý hattrick po rychlé akci do otevřené obrany - 0:3. Boca nehrála špatně, futsalově byla soupeři minimálně vyrovnaným soupeřem, ale doplácela na neproměňování šancí a na skvělé zákroky hostujícího gólmana, který patřil spolu s V.Brožem k nejlepším hráčům České Lípy. Do konce poločasu dokázal ještě zneškodnit dva trestné kopy nařízené za akumulované fauly, při prvním z nich neuspěl Hromádka, druhý neproměnil Staněk, a tak zůstal mezi soupeři v poločase třígólový rozdíl.

Ve druhé minutě druhého poločasu konečně protrhli domácí střeleckou smůlu a T.Novotný snížil na 1:3, o minutu později ovšem opět zvýšil na tříbrankový rozdíl hostující Zdeněk Brož - 1:4. V sedmadvacáté minutě se po jedné ze svých šancí konečně trefil i Moravec po přihrávce Staňka - 2:4. Když tři a půl minuty před koncem přidal i druhý gól a snížil tak na 3:4, vypadalo to na zajímavou zápletku. Hráči Bocy se však o možnost dorovnat stav zápasu či ho případně otočit ve svůj prospěch definitivně připravili o třicet sekund později, když špatně rozehráli standardní situaci na hranici vápna soupeře, míče se zmocnil Vojtěch Brož, který v samostatném úniku nezaváhal a poté, co si chladnokrevně posadil na zem domácího gólmana Pátka, rozhodl definitivně zápas ve prospěch hostů - 3:4. Při závěrečné power play si Boca už nedokázala vytvořit žádnou vážnější šanci, a byl to naopak opět V.Brož, kterým svým pátým gólem v utkání uzavřel skóre zápasu na konečných 3:6.

Hosté zvítězili zejména díky tomu, že byli mnohem efektivnější při proměňování šancí, v na druholigové poměry hodně útočném utkání se po většinu doby hrálo nahoru dolu a zápas tak klidně při lepší střelecké mušce obou týmů mohl skončit ještě mnohem větší gólovou přestřelkou. Domácí Boca doplatila na neproměněné trestné kopy za akumulované fauly na konci prvního poločasu, a také trochu na to, že nastoupila do hry pouze se sedmi hráči do pole, kterým na konci při skvělém nasazení a dobře odbojovaném zápase chyběly síly. Škoda dalších domácích ztracených bodů… Další utkáni sehraje Boca v pátek 26. 10., kdy zajíždí na palubovku týmu FC Arsenal Benešov. Utkání začíná ve 20:00 hodin.

FK Boca Chotěboř - F.A.Zole Česká Lípa 3:6 (0:3)
Branky: T. Novotný, 2x M. Moravec (na první nahrával O. Staněk)
Sestava: P.Pátek- M.Čapek, M.Moravec, T.Hromádka - M.Doležal, O.Staněk, P.Novotný, T.Novotný