Boca přivezla 3 body z Ústí

V 8. kole 2. futsalové ligy západ čekal Chotěbořské další těžký zápas na hřišti soupeře. Boca tentokrát zavítala do Ústí nad Labem, kde hraje své domácí zápasy Ústecký Combix, který do tohoto kola vedl dosavadní tabulku.

Od úvodního hvizdu rozhodčího převzali otěže domácí a během necelé minuty si vytvořili tři velmi dobré šance, které zneškodnil gólman Tomáš Benc. Po této sérii střeleckých pokusů se podařilo chotěbořským futsalistům dobře napadat domácí rozehru, ze které vzešla nepřesná přihrávka jednoho z domácích, který tak připravil lehkou pozici pro Dušana Čapka, který se z blízka nemýlil – 0:1. Domácí hráče inkasovaná branka vyburcovala k ještě větší aktivitě a v první části zápasu hosty přehrávali a vytvořili si řadu dobrých příležitostí, které buď zneškodnil výborně chytající Tomáš Benc nebo je domácí futsalisté zahodili. Ústečtí hráči se nakonec gólu dočkali, když se v 10. minutě trefil Martínek – 1:1. Radost jim však nevydržela příliš dlouho, minutu po vyrovnávací brance těžil z rychlého brejku Ondra Staněk, který postupoval ze strany sám na gólmana a sebejistě zakončil – 1:2. O pár minut později připravil stejný hráč střeleckou pozici pro Martina Bělouška a ten navýšil skóre na 1:3.

Druhý poločas začali domácí hráči náporem a pokusem o vyrovnání. Drželi více míč a lépe kombinovali, ale naráželi na dobře zformovaný blok hráčů Chotěboře, kteří tak dále mohli těžit z rychlých protiútoků. V 27. minutě se z dálky přízemní střelou prosadil Černohorský a snížil na 2:3, ale v 31. minutě vrátil Chotěboři dvou brankové vedení Dušan Čapek, který využil rychlého přečíslení a poslal míč přesně k tyči – 2:4. V 36. minutě Ústečtí vstřelili branku na 3:4, když se podruhé v zápase trefil Černohorský. Ve zbývajícím čase se domácí ještě pokusili o power-play, ale chotěbořští hráči Combix už do žádné nebezpečné akce nepustili a vyválčili si tak 3 body.