Boca stále bojuje o umístění v první trojce

V rozlučkovém zápase s domácí ledečskou palubovkou se Boca střetla s celkem Turnova, který v tabulce zaostával pouze o dva body. Napínavé utkání se šancemi na obou stranách Boca nakonec zvládla a zejména díky velmi produktivnímu druhému poločasu získala další tři body. Dvě kola před koncem soutěže se tak drží v těsném jednobodovém závěsu za medailovými pozicemi.

Bohužel, jak se již několikrát v tomto soutěžním ročníku stalo, inkasovala Boca záhy po začátku utkání první branku a cesta k vítězství se tím zkomplikovala. Turnov se tentokráte prosadil již ve 4.minutě- 0:1. Vyrovnání naštěstí přišlo velmi rychle- po faulu na samé hranici pokutového území se k míči postavil Martin Odvářka a svou střelu z přímého kopu dorazil s pomocí břevna do hostující svatyně i přes hbitý zákrok hostující brankáře- 1:1. Ve třinácté minutě se pak hosté ujali znovu vedení, které jim ale vzápětí vzal dorážkou do prázdné branky Michal Čáp- 2:2. V osmnácté minutě Turnovu vedl potřetí, když akrobatickou střelu umístil hostující Kroupa mezi nohy Tomáše Bence- 2:3. Tímto výsledkem skončil první poločas, i když v něm Boca měla více nadějnějších brankových příležitostí.

Zlepšená produktivita domácích přišla až ve druhém poločase, což se okamžitě začalo projevovat i na měnícím se skóre utkání. Hned v jednadvacáté minutě se prosadil Martin Somerauer- 3:3 a o minutu později poslal domácí poprvé z zápase do vedení po signálu z rohu Tomáš Hromádka- 4:3. Nutno podotknout, že této standardní situaci předcházelo sportovní přiznání se hostů k teči míče při předešlé akci, bez kterého by Boca rohový kop ani nezahrávala. Za toto gesto při nerozhodnutém stavu patří Turnovu velké uznání, ne vždy je takové jednání obvyklé. Ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil angličanem Martin Doležal, a když o dvě minuty později tečoval nahození do brankoviště Radek Odvářka, vedla Boca po šesti minutách druhého poločasu již 6:3. Další dvě branky přidal v rozmezí pětatřicáté a sedmatřicáté minutě Pavel Novotný (7:3, 8:3), za Turnov korigoval stav utkání v poslední minutě proměněnou akumulovanou penaltou za šestý faul hostující Jíra. Na konci zápasu tak svítilo na tabuli konečné skóre 8:4 ve prospěch domácích.

Boce se v utkání dařilo střelecky především ve druhém poločase a hodně k tomu tentokráte přispěly standardní situace, neboť z nich padlo celkem pět branek domácích a jedna hostí. Nebýt jich, vstřelili by oba týmy ze hry stejný počet tří gólů. Vítězství Bocy bylo i přesto zasloužené, větší počet brankových příležitostí nakonec vynesl tři body, i když to s kvalitním týmem Turnova neměla jednoduché.

V dalším utkání se Boca rozloučí s „druhou“ domácí palubovkou v Havlíčkově Brodě, a to v sobotu 23.3. od 20h, kdy hostí celek Litoměřic. O týden později zajíždí k poslednímu utkání celé sezóny, v pátek 29.3.se utká od 20h s domácí Bělovsí.

Hrát se ve zbývajících zápasech bude zejména o finální umístění v tabulce druhé ligy. První Salamandr Hradec Králové již nikdo neohrozí, a druhý Mělník má již též pětibodový náskok na nejbližšího pronásledovatele, ale na třetí F.A.Zole Česká Lípa ztrácí Boca jeden jediný bod (stejně tak jako tým Slavia Liberec) a umístění „na bedně“ je jistě velkým lákadlem. Pokud tedy nemáte program na příští sobotu, přijďte se určitě do Brodu podívat na poslední domácí druholigový futsalový zápas…

FK Boca Chotěboř - FC Dalmach Turnov 8:4 (2:3)
střeci branek : 2x Pavel Novotný, Martin Odvářka, Michal Čáp, Martin Somerauer, Tomáš Hromádka, Martin Doležal, Radek Odvářka
sestava: Tomáš Benc - Martin Somerauer, Michal Čáp, Ondra Staněk, Martin Doležal - Radek Odvářka, Tomáš Hromádka, Martin Odvářka, Pavel Novotný

ŽK: Pavel Novotný

referát připravil: Michal Čapek

Ocenili bychom, kdybyste při jeho prezentování v jiných médiích uvedli tento web jako jeho zdroj.