Boca vyloupila Benešov a přerušila sérii porážek

V dalším zápase na hostující palubovce se Boca představila v pátek 26.10. v hale v Neveklově, kde hraje své domácí zápasy tým z Benešova. Zajímavé utkání jsme dotáhli do vítězného konce, přestože se výhra nerodila lehce.

Na rozdíl od domácích se nám však dařilo více střelecky, jediný domácí úspěch padl až necelé dvě minuty před koncem. Dříve v utkání se o průběžné čisté konto Bocy zasloužil několika zákroky Tomáš Benc, a když už se ho podařilo domácím překonat, pomohla mu jednou i tyčka a ve druhém případě břevno.

Za Bocu se jako první zapsal do střelecké listiny Martin Doležal, a to se psala již 16.minuta utkání. Těsně před koncem poločasu pak prostřelil bránící skupinu hráčů včetně brankáře Tomáš Hromádka, a tak jsme do druhé půlky nastupovali s dvoubrankovým náskokem. Ve 25. minutě jsme díky rychlé rozehranému autu zvýšili své vedení díky Ondrovi Staňkovi, který proměnil svůj nájezd na domácího brankáře, a o dvě minuty déle se poprvé v utkání prosadila i druhá formace díky Michalu Čapkovi po nacvičeném rohovém kopu. Ve 33. mimutě zvyšoval po přečíslení domácí obrany Miloš Moravec na rozdíl pěti branek a gólový účet na straně hostů dovršila Boca ve 37.minutě, když se při aktivním napadání domácí rozehrávky podařilo Boce získal míč a po kličce golmanovi skóroval do prázdné branky Pavel Novotný. Za celkovým střeleckým účtem udělali tečku domácí ve 39.minutě, když využili rozhozené obrany hostů a skórovali střelou z hranice vápna do odkryté branky.

Boce se tak podařilo získat další cenné 3 body z utkání venku, na které bude chtít navázat v domácím utkání proti Salamandr UFA Hradec Králové. Utkání je na programu v pátek 2. 11. od 20:00 hodin v Ledčí nad Sázavou.

FC Arsenal Benešov - FK Boca Chotěboř 1:6 (0:2)
Branky: 0:1 Doležal Martin (Novotný Tomáš), 0:2 Hromádka Tomáš (Doležal Martin), 0:3 Staněk Ondra (Doležal Martin), 0:4 Čapek Michal (Moravec Miloš), 0:5 Moravec Miloš (Klimeš Pavel), 0:6 Novotný Pavel (Klimeš Pavel)
Sestava: Benc Tomáš - Novotný Tomáš, Hromádka Tomáš, Doležal Martin, Staněk Ondra - Moravec Miloš, Čapek Michal, Klimeš Pavel, Novotný Pavel
ŽK: Novotný Tomáš, Doležal Martin