Boce se dál doma nedaří. Hradec vyučoval v produktivitě

V 6. kole přivítala Boca na "domácí" palubovce v Ledči nad Sázavou tým z Hradce Králové a po nepovedeném prvním poločase prohrála 5:7.

Boca měla výborný vstup do utkání, když hned v první minutě, po důrazné práci Tomáše Hromádky, otevřel skóre Pavel Novotný. První pohroma pro domácí přišla o minutu později, kdy po velice tvrdém zákroku byl zraněn Roman Vítek a zápas pro něj předčasně skončil. Ze střetu si odnesl výron v kotníku. Hosté poté drželi více míč a byli až neskutečně produktivní, když se jim podařilo po několika chybách v domácí obraně, otočit utkání až na rozdíl 1:4.

Do druhého poločasu vstoupila Boca mnohem více aktivně. Držela více míč, ale bohužel se nedařila finální část a slabé, nebo nepřesné střely z dálky spolehlivě pochytal hostující brankář. A tak přišel trest v podobě dalších 3 gólů v domácí síti. Hostům se dařily rychlé brejky a nekompromisně trestali hrubé chyby v obraně. Boca se však nevzdávala a bojovla dál a výsledkem bylo snížení. Postupně se trefili Miloš Moravec, kterého přesně našel Pavel Klimeš a o chvíli později se hezky uvolnil Tomáš Novotný a z hranice vápna prostřelil brankáře. Hosté vzápětí čelili 2 trestným kopům za 6. akumulovaný faul. První proměnil, paradní střelou do šibenice, Pavel Novotný a chvíli po něm propálil gólmana Miloš Morovec. Boca dál tlačila soupeře, bohužel už němela čas na to, aby přidala další branky a tak si 3 body vezou domů hosté z Hradce.

Boca po bleskovém startu prospala zbytek první půle a závěrečný tlak přišel bohužel pozdě. Trápení v koncovce a hrubé chyby v obraně stály Bocu další ztracené 3 body z domácího prostředí. Napravit domácí nezdar bude mít boca v pátek 9. listopadu, kdy zajíždí k dalšímu utkání na palubovku týmu FC Brandýsek. Utkání začíná ve 20:00 hodin.

FK Boca Chotěboř - UFA Salamander Hradec Králové 5:7 (1:4)
Branky: 1:0 Pavel Novotný (Tomáš Hromádka), 2:7 Miloš Moravec (Pavel Klimeš), 3:7 Tomáš Novotný, 4:7 Pavel Novotný (10m PK), 5:7 Miloš Moravec (10m PK)
Sestava: Tomáš Benc - Roman Vítek, Miloš Moravec, Tomáš Hromádka, Tomáš Dostálek, Petr Ďoubal - Pavel Novotný, Tomáš Novotný, Pavel Klimeš, Ondra Staněk.