Dějiny přepsány, Boca napopáté porazila F.A.ZOLE

Páteční utkání desátého kola druhé futsalové ligy s domácími "Fazolemi" se zapíše do dějin Bocy Chotěboř minimálně stříbrným písmem, protože se chotěbořským na pátý pokus podařilo s tímto soupeřem získat nějaké body a odjet z utkání ve vítězné náladě po vítězství o čtyři branky. V předchozích ročnících se totiž ve všech zápasech radovali hráči České Lípy, kteří postupně zvítězili 6:5, 7:4, 6:3 a 7:6.

Samotný začátek utkání naznačil, že by Boce utkání tentokrát mohlo sednout. Již v desáté vteřina totiž přišla první šance, kdy si míč v samostatném nájezdu dvou hráču na brankáře ukopl Dušan Čapek. První branka padla ve třetí minutě, kdy se prosadil Martin Doležal a o pět minut později zvýšil rozdíl ve skóre Martin Běloušek- 2:0 z pohledu chotěbořských. Hned vzápětí ale domácí korigovali po tečované střele a v desáté minutě dokonce vyrovnali na 2:2. Utkání tak v té chvíli začínalo takříkajíc od nuly. Ve třinácté minutě se ovšem Boca opět dostala do vedení, po výhozu Petra Pátka přiťukl z první Ondra Staňek na sbíhajícího Martina Doležala a ten svůj únik dokázal proměnit. V šestnácté minutě nastává další zajímavý moment, když se gólman Petr Pátek vydává na výlet až k domácí svatyni, ovšem bez úspěchu. Po následném time-outu domácích se Chotěboři dvě minuty před koncem prvního poločasu podařilo odskočit opět do dvoubrankového vedení (4:2) po střele Dušana Čapka a s tímto výsledkem se i nastupovalo na palubovku do druhého poločasu.

Hodně gólů padalo i v poločase druhém. Ve 23. minutě nejprve zvýšil na 5:2 svou druhou brankou v utkání Martin Běloušek, domácí ovšem korigovali skóre po signálu z rohu na 5:3 ve 27. minutě. O šest minut později Boca ale opětovně pojistila svůj náskok, když se technickou střelou k tyči prosazuje Michal Čáp- 6:3. Tým z České Lípy ihned nasadil hru bez brankáře, s kterou si ale tentokrát hosté velmi dobře poradili a hned z první příležitosti naopak vytěžil Pavel Novotný sedmou branku střelou do prázdné brány- 7:3. Čtyři minuty před koncem zápasu přidal z bezprostřední blízkosti osmou branku Dušan Čapek a následoval další time-out domácích, který jim přeci jenom pomohl v samotném závěru přidat ještě jednu branku, kdy si před dotírajícím útočníkem vstřelil vlastní gól Pavel Novotný. Na konci zápasu tak na tabuli svítilo z pohledu hostí výborné skóre 8:4.

Vzhledem k průběhu celého utkání se dá řící, že Boca tentokrát zvítězila zaslouženě. Přes celkem pět žlutých karet (4x domácí, 1x hosté) se hrálo pěkné utkání v duchu fair-play, početná skupina diváků se tak měla na co dívat. V týmu Chotěboře se velmi dařilo Martinu Bělouškovi, za povedený zápas si ale zaslouží pochvalu celý tým.

10.kolo druhé futsalové ligy- západ
F.A. Zole Česká Lípa - FK Boca Chotěboř 4:8 (2:4)

statistiky: 0:1 Martin Doležal (Radek Odvářka), 0:2 Martin Běloušek (Jiří Kratochvíl), 2:3 Martin Doležal (Ondra Staněk), 2:4 Dušan Čapek (Michal Čáp), 2:5 Martin Běloušek (Pavel Novotný), 3:6 Michal Čáp (Pavel Novotný), 3:7 Pavel Novotný, 3:8 Dušan Čapek (Martin Doležal)

sestava: Petr Pátek - Jiří Kratochvíl, Michal Čáp, Radek Odvářka, Dušan Čapek, Michal Čapek, Pavel Novotný, Martin Běloušek, Martin Doležal a Ondra Staněk

ŽK: Radek Odvářka