Domácí "shotout" proti Turnovu

V 16. kole druhé futsalové ligy vyzvala FK Boca Chotěboř tým FC Dalmach Turnov. Turnovští zatím nenaplňují, to co se od nich čekalo a přebývají na desátém místě. Zato Boca Chotěboř je na pátém místě a pomalu se dotahuje na čelo tabulky. Jasným cílem je pro domácí v dnešním utkání zvítězit, potvrdit 3 body z Chebu a neztratit kontakt s nejlepšími mužstvy. Ke svému prvnímu mači za domácí FK nastoupil velmi zkušený a několikanásobný mistr ČR ve futsalu Petr Popelka, který má na kontě přes 300 prvoligových utkání. Velkou část své kariéry strávil v nejlepším tuzemském futsalovém klubu ERA-PACK Chrudim. Petr předal hráčům několik velmi cenných rad a zkušeností.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Hostující tým přijel bránit v hlubokém bloku a vsázel na rychlé kontry směrem k Bencově brance. Domácí měli více balón ve svém držení než soupeř a pomalu narůstal jejich tlak. Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky. Ve 13. minutě se poprvé změnilo skóre. Po dobrém napadání využil Staněk nedorozumění hostujících hráčů, obešel brankáře Hyku a poslal míč za jeho záda – 1:0. Ihned v zápětí našel Novotný Martina Odvářku, ten si počínal velmi šibalsky, dovedl míč po základní čáře až do branky - 2:0. Po této brance se začala projevovat hostující nervozita a frustrace. Ještě ve 14. minutě fauloval Vojtěch Hurt Someraruera bez úmyslu zahrát míč a uviděl červenou kartu. Poté následovalo několik nevybíravých nadávek směrem k rozhodčímu, které se každopádně projeví na výši jeho trestu. Do konce poločasu se nic zásadního nestalo, za zmínku stojí jen nastřelená tyč domácí brány. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Boca držela míč, kombinovala, nepouštěla Turnov do šancí. Další zářez přidal v 26. minutě Čáp po narážečce se Staňkem. Do konce zápasu další branka nepadla.

Trenér Moravec nabádal před zápasem hlavně k pečlivé defenzivě a to se také potvrdilo. Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a předvedený výkon. V neděli 7.2.2016 zajíždí FK Boca Chotěboř do Lovosic, kde se utká s mužstvem Ludis Třebenice. Doufáme, že uspěje a dotáhne se na úplné čelo tabulky. Po tomto utkání patří Boce 5. místo a na lídra tabulky GL Litoměřice ztrácí pouhé 4 body.

16. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ

FK Boca Chotěboř - FC Dalmach Turnov 3:0 (2:0)
Branky Boca: 13.min. 1:0 Ondra Staněk, 14.min. 2:0 Martin Odvářka (Pavel Novotný), 26.min. 3:0 Michal Čáp (Ondra Staněk).
ŽK: Martin Běloušek
Sestava: Tomáš Benc - Dušan Čapek, Martin Somerauer, Pavel Novotný, Martin Odvářka, Michal Čáp, Ondra Staněk, Jirka Kratochvíl, Martin Běloušek a Petr Popelka.

Autor článku: Michal Čáp