Druhý zápas venku, druhá porážka o jednu branku

Zatímco v minulých ročnících byl Benešov soupeřem, kterému jsme body nenechávali, tentokrát nás o ně obral.

Úvod utkání ovlivnila hned druhá minuta, kdy se domácí ubránili rohovému kopu odkopem přes polovinu hřiště, pro který si došel Tomáš Benc, ale svůj "výlet" zakončil chybnou rozehrávkou, díky které se domácím podařilo skórovat střelou z poloviny hřiště do prázdné branky. Domácí se tentokrát hodně tlačili do útoku, Boca se rozehrávala spíše pomalu, ale přesto si v prvním poločase vypracovala zajímavé příležitosti ke skórování. Vyrovnat mohl Jirka Kratochvíl, kterému naservíroval nečekanou přihrávku po přečíslení domácí obrany Ondřej Staněk, ale netrefil prázdnou branku. Uhodilo tedy na druhé straně, kdy se z otočky krásně "pod víko" nechytatelně trefil domácí útočník. V 16.min se přeci jen podařilo domácího brankáře překonat, když Boca využila signálu z trestného kopu (v novém a nečekaném provedení i hráčů samotných :-) ) a Štěpán Duda tak mohl pohodlně skórovat do opuštěné branky. Tlak Bocy následně sílil a proto si také s hrozbou šestého akumulovaného faulu zřejmě bere domácí tým "time". I přes opatrnější hru soupeře se Boce podařilo vynutit si šestý akumulovaný faul, dlouhou penaltou ovšem Miloš Moravec trefuje smolně pouze spojnici. Co se nepodařilo na konci prvního poločasu, podařilo se na začátku druhého. Hned ve 22.minutě jsme totiž domácí čtyřku rozběhali a dokázali následně vzniklé přečíslení přetavit v branku Ondřeje Staňka, který se ocitl sám před domácím brankářem, s kterým si věděl rady. Ve 24.minutě se stejným způsobem jako domácí při brance na 0:2 prosazuje Štěpán Duda a posílá Bocu do vedení 3:2, a vzápětí Boca spaluje další dvě velké šance, při jedné z nichž zachránila domácí tým tyč. Ve 26.minutě domácí útočník využívá své postavy a z pozice pivota srovnává na 3:3. Utkání i nadále chtějí oba týmy rozhodnout ve svůj prospěch, daří se to ovšem domácím, kteří ve 34. a  36.min. po přečíslení přidávají dvě branky. Ve 37.minutě proto sahá k oddechovému času i Boca a začíná hru bez brankáře, kterou 45s.před koncem využívá Pavel Novotný. Další branku už Boca ale nepřiadala a tak se ze svého druhého venkovního zápasu vrátila opět s prázdnou.

3. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ
FC Arsenal Benešov – FK Boca Chotěboř 5:4 (2:1)
Branky: na 1:2 Štěpán Duda (Jiří Kratochvíl), na 2:2 Ondřej Staněk (Michal Čapek), na 3:2 Štěpán Duda (Ondřej Staněk), na 4:5 Pavel Novotný (Ondřej Staněk)
ŽK: Pavel Novotný
Sestava: Tomáš Benc - Jiří Kratochvíl, Michal Čapek, Ondřej Staněk, Štěpán Duda - Radek Odvářka, Miloš Moravec, Pavel Novotný a Pavel Klimeš