Poločasová přestřelka v Turnově

První venkovní tři body získala Boca za kvalitní výkon v Turnovské hale, kde domácím uštědřila desítku málem již první poločas...

Nevídaná kanonáda se spustila v nedělní podvečer při našem dalším venkovním zápase v Turnově. Jak již bývá tradičním špatným zvykem, inkasovali jsme v Turnově hned v první minutě. Tentokrát jsme odolali úctyhodných 35s, kdy se nádhernou brankou z pozice pivota bleskově prosazuje domácí útočník. Ten tímto zásahem odstartoval gólový brankostroj, který do 14.minuty prvního poločasu znamenal celkem dvanáct branek, přítomní diváci se tedy měli na co dívat. Boce se však záhy po úvodní brance domácích podařilo Štěpánem Dudou vyrovnat a vzápětí dělovkou Michala Čápa jít do vedení. Po další brance domácího hráče vstřeluje houslemi naší třetí branku Dušan Čapek, který o minutu později přidává s přispěním domácího hráče i branku čtvrtou. V osmé minutě je tak stav 4:2 pro Bocu. V 9.minutě po penaltovém zákroku na Martina Somerauera přidává další trefu Štěpán Duda a v desáté minutě se do střelecké listiny nejdříve zapisuje Jirka Kratochvíl a vzápětí i z akumulované penalty za již šestý faul Bocy domácí hráč. V 11.minutě přidává svou první branku v sezóně Martin Doležal a vzápětí po přiťuknutí z pozice pivota v podobě Ondřeje Staňka i nechytatelnou dělovkou Martin Somerauer. Když ve 14.minutě skóruje Jirka Kratochvíl, nikdo z přítomných by si nemyslel, že do konce zápasu padnou již jen dvě branky. O tu desátou Bocy se postral opět houslemi Dušan Čapek, domácím se pak také podařilo jednu branku vstřelit, když korigovali výsledek v poslední minutě utkání.

Celé utkání provázela řady vyložených šancí na obou stranách, zejména úvodní bláznivá čtvrthodinka byla velmi zajímavá. Boce se v prvním poločase podařilo svou efektivitou domácím odskočit do výraznějšího náskoku, který v poločase druhém udržovala. Domácí sice nesložili zbraně, ale střelecky se jim dnes tolik nedařilo, o čemž svědčí i dvě břevna a tyč v průběhu druhého poločasu. I Boca některé své další šance nevyužila, přesto si dokráčela pro další tři body do tabulky.

5. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ

FC Dalmach Turnov - FK Boca Chotěboř 4:10 (3:9)

Sestava: Petr Pátek - Dušan Čapek, Miloš Moravec, Martin Doležal, Jirka Kratochvíl, Ondřej Staněk, Štěpán Duda, Martin Somerauer, Michal Čáp a Michal Čapek.

Branky Boca: 3.min. 1:1 Štěpán Duda (Michal Čáp), 4.min. 2:1 Michal Čáp (Ondřej Staněk), 7.min. 3:2 Dušan Čapek (Miloš Moravec), 8.min. 4:2 Dušan Čapek (Martin Doležal), 9.min. 5:2 Štěpán Duda z pen., 10.min. 6:2 Jirka Kratochvíl (Martin Doležal), 11.min. 7:3 Martin Doležal (Miloš Moravec), 12.min. 8:3 Martin Somerauer (Ondřej Staněk), 14.min. 9:3 Jirka Kratochvíl (Dušan Čapek), 31.min. 10:3 Dušan Čapek (Michal Čáp).