Pramen čepoval chotěbořskou desítku

Pramen čepoval chotěbořskou desítku

Boca uspěla ve finále krajské části poháru :-)

Ve finále krajského futsalového poháru porazila Boca v poměrně vyhroceném zápase havlíčkobrodský Pramen 10:6.

Slušně zaplněná havlíčkobrodská hala sledovala v sobotní podvečer finále krajského poháru mezi domácím Pramenem a hostující Bocou, která byla v zápase papírovým favoritem. Zatímco Pramen nastoupil jen se dvěma hráči na střídání (což – jak se později ukázalo – výrazně ovlivnilo průběh zápasu), Boca sestavila kompletní dvě čtyřky – první z nich byla kvůli věku některých hráčů překřtěna na „udržovací“ (Dušan Čapek, Tomáš Dostálek, Martin Doležal a Martin Běloušek), druhá čtyřka „mladíků“ (Jirka Kratochvíl, Miloš Moravec, Ondra Staněk a Štěpán Duda) měla za úkol dávat góly… :-) V bráně vše jistil Tomáš Vymetal.

Boca vlétla do zápasu ve velkém stylu a rychle se dostala do dvoubrankového vedení. Hráči Bocy pak soupeře asi trošku podcenili, což se nevyplatilo – po dvou chybách v obraně bylo zase rychle srovnáno a soupeř byl zpátky ve hře. I na třetí gól Bocy dokázal soupeř okamžitě zareagovat – 3:3. Pramen, za který nastoupilo několik technicky opravdu skvěle vybavených hráčů, pak využil psychické výhody a začal Bocu přehrávat – naštěstí bez gólového efektu. V závěru poločasu pak Boca dvakrát udeřila a soupeři odskočila na 5:3.

V prvních deseti minutách druhé půle Boca zcela ovládla hřiště. Soupeři (jemuž v poločase kvůli zranění odpadl další hráč) jakoby docházely síly a skóre postupně narostlo až na 8:3 pro Bocu, přičemž spousta dalších šancí zůstala nevyužita. V desáté minutě druhé půle se ale celkem poklidný průběh zápasu zcela změnil – jeden z hráčů soupeře (který zrovna nepatřil mezi ty technicky opravdu skvěle vybavené hráče zmiňované výše) zcela zbytečně (mimo souboj o balón) udeřil Jirku Kratochvíla, který se jen těžko sbíral ze země. Rozhodčí však tento zákrok nepotrestali a hned z následující akce navíc Pramen snížil na 4:8. Emoce na obou stranách vypluly na povrch, což během chvíle odnesl jeden z hráčů Pramenu – červená karta za urážku rozhodčího. Ještě v přesilovce Bocy znovu úřadoval hráč Pramene, který předtím složil Jirku Kratochvíla – tentokráte si vybral Martina Bělouška. Nejprve do něj strčil v přerušené hře, poté na něj zkoušel (opět mimo souboj o balón) zápasnické chvaty již během hry. Asi pátý úder zezadu už Martin neustál a při svém pádu vzal sebou na zem i protivníka. Toho využil rozhodčí (dle neoficiálních informací shodou okolností tatínek zápasníka z Pramenu), který nezapomenutelnou hláškou „žlutá, červená, žlutá, červená“ vyloučil oba hráče… A bylo po futsale. Pramen dohrával zápas jen se třemi hráči v poli, ale celkem úspěšně držel balón ve své moci. Diváci nakonec viděli ještě dva góly na obou stranách, takže zápas skončil výsledkem 10:6 pro Bocu. Desátý gól zaznamenal Dušan Čapek, na což nebylo zapomenuto v nočních hodinách v jednom z chotěbořských lokálů.

Hráči Bocy si po zápase převzali pohár pro vítěze krajského poháru a už se těší, koho jim na podzim los přidělí jako dalšího soupeře (může se už totiž jednat i o účastníka první futsalové ligy).

Autor: Tomáš Dostálek

Komentáře rss


, rolex replica odpovědět
This year the Geneva International replica watches uk Watch Fair (Salon International de la Haute Horlogerie), replica watches Ulysse Nardin will launch a new "gold watch" original small rolex replica second hand, blue collocation big fire enamel dial, through the exquisite ENAMEL ART highlights its unique technology, can see the almost lost art style.