První domácí porážka

V dalším zápase v ledečské hale se Boca musela poklonit exligovým Démonům a odcestovala tak k posezení do nejen Chotěbořských hospůdek opět bez bodu. Smutné pohledy na své sálovky tak Boca zažila tuto sezónu již po třetí.

Ve svém další zápase na domácí palubovce se Boca utkala s jedním z favoritů soutěže českolipskými Démony a po zajímavém a střelecky bohatém průběhu mu odevzdala všechny tři body. Hosté se ujali vedení po pěti minutách hry, o minutu později se ovšem prosadil po rychlé narážečce Ondřej Staněk a bylo vyrovnáno. V následujících dvou minutách se ale hosté třemi slepenými brankami dostali do trháku, který udržovali po zbytek utkání a který se tak ukázal při závěrečném sčítání jako rozhodující. Ještě v osmé minutě koriguje Pavel Klimeš po brejkové situaci, které předcházela další nastřelená tyč hostujícím hráčem. V 16.minutě si dává nešťastnou vlastní branku Jirka Kratochvíl a hned vzápětí přidávají hosté další branku, na kterou v prvním poločase po pěkné akci odpovídá střelou do prázdné branky Dušan Čapek. Démoni tak odcházeli do šaten s tříbrankovým náskokem, a to i díky neproměněné dlouhé penaltě za šestý akumulovaný faul hostí v průběhu prvního poločasu. Ve 22.minutě zažehl jiskřičku naděje Pavel Klimeš svou druhou brankou v utkání, ovšem hosté dalšími dvěma zásahy odvrátili hrozící snížení na rozdíl jedné branky a pět minut před koncem tak vedli o čtyři branky 4:8. Osmá branka padla již v průběhu naší nepovedené power-play, stejně se s tímto taktickým tahem "zadařilo" i Démonům, které střelou do prázdné ztrestal ve 36.minutě Ondřej Staněk. Ve 39.minutě se hosté dalšími dvěma přesnými zásahy dostávají na nelichotovou desítku vstřelených branek, alespoň poslední slovo měl ale Dušan Čapek, který ve 40.minutě snižuje na konečných 6:10.

Oproti dřívějším společným utkáním byla na hostech znát zkušenost, kterou měli možnost získat z prvoligových bojů. Snaha o rychlé rozehrávání v některých momentech utkání a také kvalitní přechodová fáze při brejkových situacích pomohla hostům vyloupit naší domácí palubovku, věřme tedy, že se nám totéž povede v našem dalším utkání, ke kterému cestujeme příští týden v neděli do Turnova.

4. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ

FK Boca Chotěboř - Démoni Česká Lípa 6:10 (3:6)

Sestava: Petr Pátek - Jirka Kratochvíl, Michal Čapek, Ondřej Staněk, Štěpán Duda, Radek Odvářka, Miloš Moravec, Pavel Novotný, Pavel Klimeš a Dušan Čapek.

Branky Boca: 6.min. 1:1 Ondřej Staněk (Michal Čapek), 8.min. 2:4 Pavel Klimeš (Miloš Moravec), 20.min. 3:6 Dušan Čapek (Ondřej Staněk), 22.min. 4:6 Pavel Klimeš (Miloš Moravec), 36.min. 5:8 Ondřej Staněk, 40.min. 6:10 Dušan Čapek (Jirka Kratochvíl)