První mač doma = první body

V prvním domácím utkaní nové sezóny přivítala Boca neznámého soupeře z liberce Zlej se(n) Liberec. Na úvodní nevydařený zápas v Kadani chtěla Boca zapomenout a zlepšeným výkonem a také proměňováním šancí se jí to jistě povedlo.

Zápas proti nováčkovi soutěže gólově otevřel ve 3. minutě střelec Martin Odvářka, který se trefil po pěkné kombinační akci s Pavlem Novotným. V 6. minutě se skóre měnilo podruhé, kdy ztrátu míče na polovině hřiště potrestal Dušan Čapek za asistence Pavla Novotného. Hosté dokázali korigovat akcí na 2:1 Mečířem, který zakončoval do odkryté branky. Na 3:1 zvýšil Michal Čáp a poté si vzal slovo Pavel Novotný, kdy z trestného kopu zvýšil na 4:1. Hosté v 13. minutě dokázali stáhnout Bocu na rozdíl dvou branek, kdy se po přistrčení pěkně trefil Bína. První poločas střelecky zakončil Pavel Novotný, který ve skluzu dorážel nahozený balón od Michala Čápa.

V druhé polovině se několika pěknými zákroky prezentoval gólman Bocy Tomáš Benc a nepřipustil tak snížení soupeře. Naopak Boca dál zvyšovala skóre, kdy se 2x během dvou minut trefil Pavel Klimeš a navýšil skóre utkání na 7:2. Hosté na stav reagovali hrou bez brankáře, která jim přinesla snížení na 7:4. V 37. minutě si opět vzal slovo Pavel Novotný a se štěstím prostřelil gólmana hostí. Ve stejné minutě se prosadil střelou i Ondra Staněk a zvýšil již na 9:4, a ještě v téže minutě dostal kapitán hostí červenou kartu po druhé žluté kartě. Přesilovku Boca sice nevyužila, ale kontrolovala hru a soupeř dokázal již jen korigovat do prázdné brány.

Hosté předvedli kvalitní individuality, ale produktivita byla na naší straně a 3 body zůstaly zaslouženě doma.

2. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ

Branky: 3. M. Odvářka (P. Novotný), 6. Čapek (P. Novotný), 12. Čáp (Staněk), 12. P. Novotný, 16. P. Novotný (Čáp), 27. Klimeš (Popelka), 28. Klimeš, 37. P. Novotný, 37. Staněk (Klimeš) – 8. Mečíř (Benek), 13. Bína (Klíma), 29. Klíma (Mečíř), 36. Benek (Žoček), 40. Poživil

Sestavy:
FK Boca Chotěboř: Tomáš Benc – Pavel Klimeš, Pavel Novotný, Jan Novotný, Petr Popelka, Radek Odvářka, Martin Odvářka, Dušan Čapek, Ondřej Staněk, Michal Čáp.

FT Zlej se(n) Liberec: Jan Lukeš – Pavel Bína, Jakub Žoček, Bořek Poživil, Petr Horáček, Lukáš Klíma, Aleš Benek, Jan Mečíř, Filip Toman.

Autor článku: Dušan Čapek