První tři body zvenku Boca přivezla z Písku

FC TEX-COLOR Písek - FK Boca Chotěboř 3:8 (1:1)

Úvod utkání jsme tentokrát měli na výbornou - hned v prvním střídání se podařilo houslemi prostřelit domácího brankáře Martinovi Doležalovi a během dalších dvou minut nastřelili tyče domácí svatyně Ondřej Staněk s Pavlem Klimešem. Poté se osmělili i domácí, kteří po zbytek poločasu měli více míč na svých futsalkách, jejich snaha o hru na pivota však neslavila příliš úspěchů a naopak Boca podnikala nebezpečné výpady. Přesto se domácím podařilo vyrovnat, a to v 15.minutě, kdy také houslemi zužitkovali náběh svého obránce.

I vstup do druhé poloviny utkání nám vyšel skvěle, protože opět v prvním střídání poslal Bocu do vedení Jirka Kratochvíl, který navíc o malou chvíli později přidal i svou druhou branku. Na 4:1 zvyšoval ve 29.minutě Martin Doležal, když dokázal o míč připravit domácího obránce a svůj únik i přesně zakončit. Domácí se vzápětí odhodlali již ke hře bez brankáře, ve které střídavě pokračovali až do konce utkání, s ní si Boca ale tentokrát bez větších potíží poradila. Na 5:1 zvyšoval další brankou houslemi Michal Čapek a na snížení Písku po krásné střele domácího hráče ve 32.minutě utkání odpověděl o pár vteřin později završením hattricku Martin Doležal. Ve 37.minutě po krásné kombinaci zasunuje do prázdné branky Ondřej Staněk a v poslední minutě přidává svou první branku za "A" tým Bocy i Martin Běloušek, když přes celé hřiště trefuje prázdnou branku domácího týmu. Konečnou podobu výsledku dává proměněnou akumulovanou penaltou domácí hráč, když se jeho střela do tyče odráží zpět do branky od zad Petra Pátka.

Domácí nováček odehrál slušné utkání, Boce se však dařilo úspěšně eliminovat nebezpečí z pozice pivota a ve druhém poločase i proměňovat své vytvořené šance. Výhra je tedy zasloužená a tak zisk tří bodů z palubovky soupeře budeme chtít potvrdit v dalším domácím utkání, kdy v pátek 1.11. přivitáme na své palubovce v Ledči nad Sázavou tradičního soupeře z Litoměřic. Utkání začíná opět ve 20h.

Po svém návratu z pobytu na jižní polokouli výborně zachytal Petr Pátek, hattrick vsítil Martin Doležal, ale za odvedený výkon zaslouží pochvalu celé mužstvo.

sestava: Petr Pátek - Jiří Kratochvíl, Michal Čapek, Dušan Čapek, Martin Běloušek, Martin Doležal, Ondřej Staněk, Pavel Klimeš
ŽK: Pavel Klimeš

statistiky Boca: 0:1 Martin Doležal (Ondřej Staněk), 1:2 Jiří Kratochvíl (Petr Pátek), 1:3 Jiří Kratochvíl (Ondřej Staněk), 1:4 Martin Doležal, 1:5 Michal Čapek (Pavel Klimeš), 2:6 Martin Doležal (Jiří Kratochvíl), 2:7 Ondřej Staněk (Martin Doležal), 2:8 Martin Běloušek