První výhra venku

Kdo v pátek dorazil do jablonecké haly na futsal, rozhodně nemohl litovat. K vidění bylo mnoho gólů, šancí, zvratů a emocí na obou stranách.

Na začátku utkání byli aktivnější domácí. Po zásluze otevřeli skóre ve třetí minutě, kdy se střelou z kraje hřiště prosadil domácí Mečíř. Chotěboř odpověděla v 5. min. Kratochvílem, který nejdříve dorážel střelu z trestného kopu, a druhým gólem otočil skóre po rohovém kopu. Na 2:2 srovnal z pokutového kopu opět domácí Mečíř a na 3:2 otočil stav zápasu pro Jablonec v 17. min. Haunold, který zakončil rychlý brejk domácích. Do kabin tak šli více spokojeni domácí.

Druhý poločas začal podobně jako první. Boca byla aktivnější, ale soupeř trestal. Z protiútoku se trefil v 22. min. Kraus. Chotěboř ale ukázala svoji zkušenost a během 27. minuty srovnala stav utkání. Nejprve se trefil Honza Novotný a po 30 sekundách srovnal na 4:4 Kratochvíl. Jablonec ovšem nesložil zbraně a v 30. minutě se prosadil domácí Kraus. Ve 32. minutě přišla druhá silná minutovka Bocy. Nejprve se prosadil krásnou střelou z dálky Staněk a na 6:5 upravil skóre opět Kratochvíl, který využil přistrčení Klimeše a prázdnou bránu už nemohl minout. Ve 35. minutě přišla komplikace pro Bocu, kdy zkušený Popelka obdržel při diskuzi s rozhodčím dvě žluté karty a následně červenou kartu. Oslabená Chotěboř ve třech vzdorovala. Jablonec nakonec přesilovku přeci jen využil a srovnal tak ve 37. min. na 6:6. Infarktový závěr přišel v posledních vteřinách. Nejprve vychytal šanci domacích brankář Bocy Vymetal a z protiútoku se 1,4 sekundy před koncem zápasu prosadil lehce tečovanou střelou Pavel Novotný a strhnul vítěztví na stranu Chotěboře. Boca si tak z Jablonce odvezla velmi cenné body.

5.kolo 2.ligy západ

FK GMM Jablonec nad Nisou - FK Boca Chotěboř 6:7 (3:2)

Branky Boca: 5. Kratochvíl Jiří (Čapek Dušan), 9. Kratochvíl Jiří, 28. Novotný Jan, 28. Kratochvíl Jiří, 33. Staněk Ondřej, 33. Kratochvíl Jiří (Klimeš Pavel), 39. Novotný Pavel.

ŽK: Moravec, Novotný Pavel, Popelka.
ČK: Popelka

Sestava: Vymetal – Odvářka R., Popelka, Staněk, Klimeš, Čapek D., Moravec, Kratochvíl, Novotný P., Novotný J.

Autor článku: Dušan Čapek