Těsná výhra znamená první tři letošní body

Své letošní úvodní domácí vystoupení zvládla Boca úspěšně a vydolovala v napínavém utkání první tři body nové sezóny- FK Boca Chotěboř 3:2 FC Dalmach Turnov (1:2).

V zápase druhého kola letošního ročníku druhé futsalové ligy se jako první prosadili hosté v sedmé minutě, když střelu z pravé strany tečoval blokující obránce tak, že skončila za Bencovými zády- 0:1. Boce se ale podařilo rychle vyrovnat po chybné rozehrávce soupeře o čtyři minuty později. Michal Čáp postupoval sám na hostující brankáře a technickým přehozením ho donutil poprvé kapitulovat- 1:1. V 17.minutě se ovšem do vedení vrátil opět Turnov, když se jim podařilo prostrčit míč na svého pivota, který pomocí další tečované střely z úhlu stanovil poločasový výsledek na 1:2.

Ve druhém poločase se Boca aktivnějším napadáním rozehrávky snažila nepříznivý vývoj utkání otočit ve svůj prospěch, na vyrovnávací branku však čekala poměrně dlouho. Hosté se totiž i nadále prezentovali nebezpečnou hrou na pivota a nepříjemnými kontry v podobě dlouhých výhozů na nabíhající útočící hráče. Ve 34.minutě však po delším obléhání své branky Dalmach přeci jenom kapituloval, když zdařilou akci zakončoval do prázdné brány Dušan Čapek- 2:2. Vyrovnáním povzbuzená Boca pokračovala v náporu, který hned v dalším střídání přetavila druhá čtyřka ve vedoucí a závoveň vítěznou branku. Po přihrávce Ondřeje Staňka skóroval Miloš Moravec- 3:2.

Vítězství mohl Boce Dalmach sebrat doslova pár vteřin před koncem utkání, kdy dvěma obránci tísněný hostující útočník postupoval sám na Bence, ten ale dokázal svou svatyni uhájit a zachránil Boce tři body. Chotěbořští futsalisté  tak dokázala po dvou loňských výhrách tradičního soupeře porazit i napotřetí, přestože byla na obou týmech stále patrná nerozehranost z právě zahájené futsalové sezóny.

Všichni hráči Bocy zaslouží pochvalu za vybojované vítězství, tým podržel zejména gólman Benc, který sice dvakrát nešťastně kapitulovat po tečovaných střelách, ale jinak působil velmi jistým dojmem.

sestava domácích: Tomáš Benc - Jiří Kratochvíl, Miloš Moravec, Radek Odvářka, Michal Čapek, Michal Čáp, Martin Doležal, Dušan Čapek, Ondřej Staněk, Martin Běloušek
statistiky: 1:1 Michal Čáp, 2:2 Dušan Čapek (as. Michal Čapek), 3:2 Miloš Moravec (as. Ondřej Staněk)