V osmifinále futsalového poháru Boca prohrála o gól

Boca sehrála ve středu 16/10 osmifinálové utkání futsalového poháru na hřišti soupeře z Jeseníku. Po vyrovnaném průběhu zápasu inkasovala rozhodující gól čtyři sekundy před koncem zápasu a své letošní účinkování v této soutěži tak končí.
AC Gamaspol Jeseník - FK Boca Chotěboř 3:2

Osmifinálovým soupeřem futsalového poháru byl Boce druholigový soupeř ze skupiny východ AC Gamaspol Jeseník, který nakonec dokázal využít domácího prostředí.

Hned od úvodního hvizdu se domácí mladíci (věkový průměr domácích byl 21 let, zatímco věkový průměr Bocy 26 let) prezentovali hrou plnou pohybu a snahou o kombinaci, na dostřel Bencovi svatyně je ale hráči Bocy nepouštěli. Skóre se naopak měnilo na druhé straně, když se z pivota prosadil Martin Odvářka a po chvíli využil i rychlou naráčku po autovém kopu Dušan Čapek. Hosté tedy rychle vedli o dvě branky, ale Gamaspolu se podařilo snížit ještě v prvním poločase, když přihrávku mezi obránci vystihl domácí útočník a po kličce brankáři prostřelil jeho spoluhráč houslemi bránícího obránce. V poločase svítilo na tabuli skóre 1:2 ve prospěch chotěbořského týmu.

V druhé části hry domácí více přidali a byli nebezpečnějším týmem. Gólový účet utkání se jim podařilo srovnat poté, co se jeden z hráčů hezky uvolnil ve středu hřiště a jeho nastřelení na zadní tyč dorazil do brány spoluhráč.  Zápas směřující do prodloužení pak rozhodli domácí brankou čtyři sekundy před koncem hrací doby, když Bence překonali přes clonící obránce "schovanou", ale krásně umístěnou střelou.

Přes menší halu se v utkání příliš šancí na obou stranách nerodilo, obě mužstva se spíše soustředila na pozornou obranu bez větší hry na riziko. Utkání bylo zároveň poznamenáno velkým počtem faulů, kdy domácí na konci prvního poločasu a Boca dvě minuty před koncem druhého měli možnost skórovat i z akumulované penalty, v obou případech ovšem neúspěšně.

Boca Chotěboř se tak ani na čtvrtý pokus neprobojovala do čtvrtfinálových bojů- v předchozích ročnících dvakrát prohrála na pokutové kopy a jednou v normální hrací době. Velká škoda, neboť v případě postupu by se o postup do prosincového Final Four hraného v Kadani potkala na domácí palubovce se Slavií Praha.

AC Gamaspol Jeseník - FK Boca Chotěboř 3:2 (1:2)
góly Boca: M.Odvářka (as.?), D.Čapek (M.Odvářka-?)