V posledním domácím utkání brala Boca tři body

V posledním domácím utkání celé sezóny se Boca Chotěboř utkala na havlíčkobrodské palubovce s Litoměřicemi a vítězstvím 5:2 potvrdila svoji formu z posledních týdnů.

Zápas začal poměrně zostra a hned v první minutě vychytal v dobré příležitosti Miloše Moravce hostující brankář, který tím začal své skvělé vystoupení. Boca si tentokrát dala pozor na své špatné začátky utkání, a to i když zpočátku viditelně bojovala s větší nervozitou, způsobenou pravděpodobně bouřlivější diváckou kulisou. V počátku zápasu byla lehce aktivnějším týmem a první zaslouženou branku vstřelil v desáté minutě Martin Somerauer, který dorazil do sítě vyraženou střelu Martina Doležala - 1:0. Hosté sázeli na pečlivé bránění a vyráželi do nebezpečných akcí směrem dopředu, již o dvě minuty později se tak podařilo Litoměřicím vyrovnat a na fauly bohaté utkání (ve 12.minutě byl stav na fauly již 3:4) začínalo pomalu směřovat k remízovému poločasu. V té chvíli se zápas začal pomalu lámat a i několik nepřesných výroků rozhodčích přispělo k tomu, že poslední dvě minuty poločasu vnesly do utkání mnohem větší náboj a vzruch. Nejprve v 18.minutě Martin Odvářka proměnil penaltu za nedovolený zákrok hostujícího brankáře na pronikajícího Martina Doležala na samé hranici pokutového území- 2:1. V téže minutě dostává hostující hráč z lavičky červenou kartu za nesportovní chování, Martin Somerauer neproměňuje "dlouhou" penaltu za akumulované fauly a gólman Tomáš Benc trefuje přes celé hřiště břevno hostující branky. V minutě devatenácté hosté málem vyrovnali, gólové přehození brankáře Bocy ale vykopává z prázdné branky Michal Čáp a vzápětí přidává střelou z úhlu třetí branku Bocy Ondra Staněk- 3:1.

Poločasová domluva delegáta s oběma kapitány menšímu počtu faulů v druhé půli nepomohla, podle emocí z obou táborů i z ochozů hlediště k tomu dopomohlo i několik dalších sporných verdiktů rozhodčích na obě strany. Hosté se možná i kvůli nepříznivému vývoji zápasi dost často nechávali unášet emocemi a na jejich hře to bylo znát. Velká škoda pro Litoměřice, neboť futsalově na tom byli bez pochyb velmi dobře. Ve druhé půli se i přesto hrál zajímavý futsal, padaly branky a bylo se na co dívat. Na 4:1 zvýšil ve 31.minutě Martin Doležal dorážkou střely Martina Somerauera a ještě v téže minutě nevyužil opětovný šestý faul hostí střelou z prodloužené desítky Martin Odvářka. Zároveň je po druhé žluté kartě udělené opět za nesportovní chování vyloučen další hostující hráč, přesilovku Boca ke vstřelení branky ale nevyužila. Místo toho zvonily po povedených akcích domácích tyče a břevna, diváci se v zápase mohli dopočítat celkem osmi střeleckých pokusů Bocy, které zastavila dobře postavená branková konstrukce litomeřické brány. Výborným výkonem se navíc prezentoval gólman Radobýlu, který byl nejlepším hráčem hostů. V pětatřicáté minutě neproměnil další prodlouženou penaltu (v zápase již celkem třetí) Tomáš Hromádka. Domácí si špatnou koncovkou hodně koledovali o problémy v samotném závěru utkání, neboť Litoměřice mezitím snižují na 4:2 a poté dokonce jeden z nich postupoval sám na Bence. Naštěstí gólman Bocu v těch chvílích hodně podržel, a svůj povedený výkon korunoval minutu před koncem, kdy i on zneškodňuje dlouhou penaltu hostí nařízenou za šestý akumulovaný faul Bocy a navíc hned poté založil akci, na jejímž konci dal šťastnou střelou do protipohybu brankáře výsledku definitivní podobu Michal Čáp- 5:2.

Dramatické utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím domácích, pro futsal škoda, že se hosté nechali občas až příliš unést emocemi a nesoustředili se pouze na hru. Na fauly bohaté utkání přineslo i mnohokrát nastřelenou tyč či břevno, pokud by alespoň některé z těchto pokusů skončily brankou, mohli jsme se opět dočkat dalšího brankově bohatého zápasu těchto dvou soupeřů. I tak nebyla v utkání o dramatické situace nouze, nebývale hlasitá atmosféra v hledišti byla díky mladým bocáckým fanouškům za přítomnosti jejich rodičů a dalších návštěvníků krásnou domácí tečkou za letošní sezónou.

Hlasitá podpora navíc přinesla nejen zisk tří bodů pro Bocu Chotěboř, ale možná na dálku přispěla i k úspěchu v dalším "mistrovském zápase", který stejný večer k vítěznému konci dotáhla první Česká Miss ze stejného města- Gabriela Kratochvílová. Gratulujeme!!!

V posledním zápase sezóny zajíždí příští týden Boca na palubovku Bělovsi a bude se snažit dotáhnout své letošní působení ve 2. lize západ k lepšímu umístění než v uplynulém ročníku, kdy obsadila pátou příčku za 35 získaných bodů. Aktuálně je Boca na 4.místě se 40 body, které má i celek z Liberce (Liberec je však třetí díky lepší vzájemné bilanci), 39 bodů má Česká Lípa. O umístění na 3.-5.místě tak rozhodne právě poslední kolo.

21. kolo II.ligy západ- FK Boca Chotěboř 5:2 (3:1) CF Radobýl Litoměřice
branky: 10´ Somerauer, 18´ Odvářka M. z pen., 20´ Staněk, 31´ Doležal, 39´ Čáp – 12´ Novotný M. (Knapík), 36´ Kocman (Mühlfait)
ŽK: Odvářka M. - Vágner, Knapík, Novotný M., Grunert L.
ČK: 17´ Ekrt, 31´ Knapík

rozhodčí: Komzák, Štola
delegát: Bednář