V prvních listopadových zápasech Boca získala tři body

Z prvních listopadových zápasů Boca vydolovala tři body a divoké skóre 11:4. Nejdříve doma vysoko porazila Litoměřice a pak těsně podlehla Olympiku Mělník na jeho palubovce.

1.11.2013, 5. kolo druhé futsalové ligy- západ
FK Boca Chotěboř 9:1 (5:0) CF Radobýl Litoměřice

Hned v úvodu utkání vstřelil šťastnou branku Dušan Čapek a na další brankový příděl si přítomní diváci museli počkat až do poslední pětiminutovky prvního poločasu, kdy se Boce čtyřmi brankami včetně proměněné akumulované penalty podařilo jít do rozhodujícího trháku. I ve druhém poločase Boca svého soupeře přestřílela, a tak se zrodila letošní třetí výhra chotěbořského týmu na domácí palubovce a zároveň jedna z jejích nejvyšších výher v celé druholigové historii.

sestava: Benc Tomáš, Čapek Dušan, Kratochvíl Jiří, Čáp Michal, Somerauer Martin, Doležal Martin, Staněk Ondřej, Klimeš Pavel, Novotný Pavel

branky: 2x D.Čapek, 2x P.Novotný, M.Doležal, O.Staněk, J.Kratochvíl, M.Somerauer, P.Klimeš

8.11.2013, 6. kolo druhé futsalové ligy- západ
SK Olympik Mělník - FK Boca Chotěboř 3:2 (2:1)

V neratovické hale, kde hraje svá domácí utkání tradiční a též jeden z nejkvalitnějších soupeřů, Boca stejně jako v loňské sezóně prohrála o jedinou branku, kterou se tentokráte navíc domácím podařilo vsítit až necelé dvě minuty před koncem.

Nehrálo se utkání nahoru dolů, přesto se bylo na co dívat. Domácí se prezentovali kvalitním držením míče a nacvičenými herními kombinacemi včetně chytrého rozehrávání standardních situací, tomu se ale tentokrát Boca vcelku úspěšně bránila. Aktivní bilanci s tímto soupeřem však začal Mělník kazit v desáté minutě - to jeden z hostujících hráčů při vyvážení balonu na vlastní polovině ztratil míč a zapomenutý domácí útočník se sám před Petrem Pátkem nemýlil- 1:0 pro domácí. V devatenácté minutě přišla další chyba hostujícího týmu, který nešťastně zahrál malou domu, a takovéto chyby obvykle mělnický Gabčo z nabídnutých trestných kopů umí využít- 2:0. Ještě do poločasu se ale po obléhání mělnické branky podařilo Boce krásnou střelou Ondry Staňka snížit, a tak se do kabin odcházelo za těsného vedení domácích v poměru 2:1. Kromě branek se domácí prezentovali několika nepříjemnými střelami, ze strany hostů stojí za zmínku například samostatný únik Dušana Čapka i další šance, se kterými si ale domácí úspěšně poradili.

Vyrovnané utkání se ve druhém poločase změnilo v tlak Bocy, které se ovšem po střeleckých hodech v předcházejícím zápase s Litoměřicemi tentokrát v koncovce nedařilo, a tak ukazatel 2:1 pro Mělník svítil na světelné tabuli po velkou většinu druhého poločasu. Únik Pavla Klimeše po hezké kombinační akci, střela Pavla Novotného po přečíslení domácí obrany ani zakončení Ondra Staňka po rohovém kopu tentokrát své ovoce nepřineslo, na straně druhé pak po lehké teči Petra Pátka domácím trefili tyč chotěbořské branky.

Soustavný tlak Bocy přiměl i některé z domácích fanoušků ocenit její výkon ve druhém poločase skandováním na její podporu, kterého se zřejmě zalekl i domácí brankář. Ten totiž vyrobil ve 37. minutě fatální hrubku a lehký míč nahozený M.Čápem do domácího brankoviště pustil za svá záda- 2:2. Rozhodující gól utkání si však opět připsal domácí Gabčo, který se ve 39. minutě obtočil kolem bránícího hráče a tvrdou ranou ze střední vzdálenosti se mu podařilo prakticky z druhé vážné střely Mělníku během druhého poločasu strhnout výhru na jejich stranu- 3:2.

Závěrečná snaha Bocy o hru bez brankáře neskončila ani přes tři nebezpečné střely a závary gólově, z výletu do Mělníku se tedy i tentokráte vracela bez bodů.

sestava Bocy: Pátek Petr, Kratochvíl Jiří, Moravec Miloš, Novotný Pavel, Klimeš Pavel, Čáp Michal, Čapek Michal, Čapek Dušan, Staněk Ondřej

branky:  2x Gabčo, 1x Lelek - O.Staněk (asistence M.Čapek), M.Čáp (D.Čapek)

ŽK: Jungbauer, Gabčo, Weiner - Klimeš, Novotný