V zápase šestnáctého kola Boca rozstřílela soupeře z Písku

V zápase s bohatou gólovou nabídkou chotěbořská Boca předčila Tex-Color Písek...

Očekávání oboustranné střelecké přestřelky se po brankově bohatém prvním vzájemném měření sil začalo naplňovat při sobotním domácím odvetném zápase s týmem z Písku hned po čtrnácti vteřinách hry, kdy hosté z levé strany prostřelili Petra Pátka a šli do vedení. Ještě v téže první minutě ovšem vyrovnal Martin Odvářka a v čase 3:56 už svítil na výsledkové tabuli stav 3:1 pro Bocu. V osmé minutě hostě snížili na rozdíl jedné branky- 3:2, vedení o dvě branky ovšem bleskově zařídil Martin Odvářka, který ještě navíc tři minuty před přestávkou zkompletoval hattrick a poslal Bocu do šaten s tříbrankovým náskokem- 5:2.

Do druhé půle trenér (+ předseda, sponzor a hlavní "Boca-guru") Martin Jakeš částečně pozměnil sestavu a hned v úvodním střídání se mu jeho tah vyplatil, když se do střelecké listiny zapsal Michal Čapek. Stejný kousek se povedl o něco později ještě v případě Radka Odvářky, který upravoval na průběžných 8:4 dorážkou do prázdné branky svým prvním dotykem na hřišti. Populární a na posezónní besídce jistě patřičně ohodnocenou desátou branku vstřelil Ondra Staněk ve 38. minutě a odstartoval tím další brankově bohaté tři minuty zápasu. Hostě totiž dvěma brankami nejprve snížili na 10:6, ve 40. minutě se ale Boce podařilo totéž a po trefách Ondry Staňka a Pavla Klimeše, který se trefil jenom jedenáct vteřin před koncem zápasu, se uzavřel gólový účet utkání na konečných 12:6 pro domácí. Během posledních tří minut tak padlo celkem pět branek.

Hosté, kteří zápas absolvovali pouze v šesti hráčích v poli, příspěli výraznou měrou k zajímavému utkání, při kterém se přítomní diváci kromě zmíněných branek dočkali i dalšího velkého počtu neproměněných brankových příležitostí. V domácím týmu tentokrát hrál prim kapitán Martin Odvářka, naopak Petru Pátkovi v domácí brance se utkání tentokrát příliš nevydařilo, chuť si ale určitě zpravil asistencí na naší jedenáctou branku a také příjemným pobytem na romantickém víkendu v Havlíčkově Brodě ;-)...

16. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ

FK Boca Chotěboř - Tex-Color Písek 12:6 (5:2)

sestava: Petr Pátek - Jiří Kratochvíl, Michal Čáp, Radek Odvářka, Martin Odvářka, Dušan Čapek, Michal Čapek, Pavel Klimeš, Petr Ďoubal, Ondřej Staněk a Štěpán Duda

ŽK: Martin Odvářka, Ondřej Staněk

statistiky: 1:1 Martin Odvářka (Petr Ďoubal), 2:1 Petr Ďoubal (Martin Odvářka), 3:1 Štěpán Duda (Dušan Čapek), 4:2 Martin Odvářka, 5:2 Martin Odvářka, 6:2 Michal Čapek (Štěpán Duda), 7:3 Štěpán Duda (Petr Ďoubal), 8:4 Radek Odvářka (Michal Čáp), 9:4 Michal Čáp (Jiří Kratochvíl), 10:4 Ondřej Staněk (Štěpán Duda), 11:6 Ondřej Staněk (Petr Pátek), 12:6 Pavel Klimeš (Odvářka Martin)