Výhra nad nováčkem

Havlíčkobrodská hala se nám v prvním domácím utkání sehraném na její palubovce osvědčila a přinesla nám výhru nad nováčkem soutěže z Třebenic.

Náročný víkendový program završila Boca tentokrát mistrovským utkáním hraném až v nedělní odpoledne, ve kterém se střetla s velkou neznámou v podobě nováčka Ludis Team Třebenice. Utkání ale dovedla s přehledem do vítězného konce a poslala soupeře domů se stejným výsledkem jako ve druhém kole GMM Jablonec.

První branku jsme vstřelili v 9.minutě, když si u postranní čáry krásně přehodil hostujícího hráče Michal Čáp a neméně luxusně se trefil křížnou střelou do šibenice. Ještě v témže střídání si první čtyřka Bocy připsala druhý zářez, když se ve středu hřiště zbavil svého strážce Pavel Klimeš a svůj sólový únik s předhledem proměnil v naše dvoubrankové vedení. Ve 12.minutě vystihl rozehrávku soupeřova rohového kopu Martin Odvářka a rychlý brejk sám proměnil na 3:0. Tečku za poločasem stanovila v 18.minutě naše druhá čtyřka, když Radek Odvářka proměnil nezištnou přihrávku Martina Bělouška. Po změně stran se hostům nejprve podařilo korigovat na 4:1, vzápětí je ale opět potrestala naše první čtyřka dvakrát během jednoho střídání - nejprve se po dlouhém výhozu Tomáše Vymetala a přiťuknutí Martina Odvářky trefil opět Michal Čáp, a chvíli poté se po rozehraném autu trefil Martin Odvářka. Hostům se ve 30.minutě podařilo sice opět snížit, ale poslední brankové slovo měl Martin Běloušek, který vystihl při power-play špatnou rozehrávku soupeře a skóroval střelou přes polovinu hřiště.

Boce se v tomto utkání dařila zejména hra na pivota, na kterou hostující tým nenašel k naší spokojenosti za celé utkání recept, a přestože se takto podařilo Boce skórovat pouze jednou, byl v tomto herním prvku mezi oběma soupeři velký rozdíl. Třebenický nováček se po celý zápas snažil držet s Bocou krok a přestože se mu to herně i celkem dařilo, brankově na tom dnes byla Boca výrazně lépe. V brankových hodech a především získávání bodů bychom rádi pokračovali i příští pátek 13.11., kdy opět vyrazíme na palubovku ke staronovému soupeři a letošnímu nováčkovi Betisu Kadaň (utkání začíná v 19:30h).

6. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ
FK Boca Chotěboř - Ludis Team Třebenice 7:2 (4:0)
Branky Boca: 1:0 Michal Čáp (Pavel Klimeš), 2:0 Pavel Klimeš (Tomáš Hromádka), 3:0 Martin Odvářka, 4:0 Radek Odvářka (Martin Běloušek), 5:1 Michal Čáp (Martin Odvářka), 6:1 Martin Odvářka (Tomáš Hromádka), 7:2 Martin Běloušek.
ŽK Boca: Pavel Klimeš, Martin Odvářka.
Sestava: Tomáš Vymetal - Tomáš Hromádka, Michal Čáp, Pavel Klimeš, Martin Odvářka, Radek Odvářka, Michal Čapek, Dušan Čapek a Martin Běloušek.