Vysoká výhra v posledním domácím utkání

V předposledním kole druhé futsalové ligy přivítala FK Boca Chotěboř ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou soupeře Malibu Mladou Boleslav. Hosté, kteří ještě neměli jistotu záchrany v soutěži, přijeli v plné sestavě a chtěli se poprat o nějaký ten bodík. Chotěbořští v posledních dvou utkáních zaváhali a bylo na čase tuto skutečnost změnit, udržet se v horní polovině tabulky, případně zabojovat o ˮbednuˮ znamenající zisk medaile.

Předzápasové komentáře:
Miloš Moravec , asistent trenéra: "V pátek přivítáme v domácím prostředí Malibu Mladou Boleslav. Čeká nás další těžký zápas, kdy nás může soupeř v případě vítězství předskočit v tabulce. Ve dvou posledních utkáních jsme nedokázali bodovat a přímý boj o druhé místo prohráli. Ale chceme se poprat o co nejlepší umístění a to nám velí získat 3 body a hájit 3 místo."

Jaroslav Bílek, trenér Malibu: „Domácí porážkou s Kadaní jsme si zkomplikovali situaci a to jak směrem nahoru, tak i dolů. Před námi jsou teď dva těžké zápasy s Chotěboří a Příbramí, které jsou pro nás takovým malým play off. Takže se přestáváme holit a do oněch zápasů jdeme v plné palbě a po hlavě.“

Ve 20.00 bylo utkání zahájeno, domácí fanoušci povzbuzovali pilně po celý zápas své svěřence. Od prvních minut bylo vidět, kdo je na hřišti pánem. Bylo otázkou času, kdy se převaha domácích přetaví ve vstřelení nějakých branek. Gólové galapředstavení nastartoval v šesté minutě Koutný, kterého uvolnil Martin Odvářka – 1:0. V zápětí po rychlém rozehrání rohu Čápem zamířil Koutný pod břevno a nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. Boleslavští se těžko dostávali na dostřel Pátkovy brány. Ve 13. minutě rozehráli aut, Čermák vystřelil, otřel balón o horní tyč a bylo sníženo – 2:1. V téže minutě Staněk po spolupráci s Novotným vstřelil třetí branku domácích – 3:1. Při statickém a nedůrazném bránění domácích beků Matouš jednoduše obešel hráče, Pátek na jeho střelu nedosáhl a bylo to opět rozdílem jednoho gólu - 3:2. Důležitý okamžik přišel v poslední minutě prvního poločasu. Domácí vybojovali roh a vzali si time-out, na časomíře svítilo 00:02 do konce. Chotěbořští zahráli signál, který jim vyšel na výbornou. Staněk lobem našel Popelku, který z voleje napálil míč do sítě zároveň se sirénou ukončující první část utkání – 4:2. Během přestávky dostali boleslavští kázání od trenéra, který zvýšil hlas a nabádal hráče ke zvýšení aktivity. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako první. Ve 23. minutě vystihl špatnou rozehrávku hostů Čáp, obešel hráče a běžel sám na branku. Hostující bek ho skluzem fauloval a dostal červenou kartu. Přesilovku využil sám faulovaný a přesnou křižnou střelou do šibenice zvýšil na 5:2. Další branku vstřelil Pavel Novotný a Malibu sáhlo ke hře bez golmana. Boca boleslavské hráče téměř k ničemu nepouštěla, skvěle bránila a střílela branky jako na běžícím pásu. Do střelecké listiny se ještě zapsali 2x Martin Koutný, 2x Radek Odvářka, 1x Ondřej Staněk, Martin Odvářka a Michal Čáp. Světelná tabule na konci utkáni ukazovala výsledek 13:3.

FK Boca Chotěboř jasně dominovala během celého zápasu a tomu také odpovídá výsledek. Lepší rozloučení v ˮdomácímˮ prostředí si ani nemohla přát. K poslednímu utkání se futsalisté z Vysočiny vydají v pátek 25.3.2016 do Neratovic, kde se utkají s domácím Olympikem Mělník. Pokud Boca zvítězí, udrží se na skvělém třetím místě, v případě remízy či porážky může skončit na 3.-5.místě (také v návaznosti na výsledek utkání Jablonce).

21. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ

FK Boca Chotěboř – Malibu Mladá Boleslav 13:3 (4:2)
Branky Boca: 6.min 1:0 Martin Koutný (Martin Odvářka), 7.min 2:0 Martin Koutný (Michal Čáp), 13.min 3:1 Ondřej Staněk (Pavel Novotný), 20.min 4:2 Petr Popelka (Ondřej Staněk), 23.min 5:2 Michal Čáp (Petr Popelka), 23.min 6:2 Pavel Novotný (Radek Odvářka), 26.min 7:2 Martin Koutný (Michal Čáp), 26.min 8:2 Radek Odvářka (Ondřej Staněk), 28.min 9:2 Martin Odvářka (Pavel Novotný), 31.min 10:3 Radek Odvářka (Dušan Čapek), 34.min 11:3 Ondřej Staněk (Pavel Novotný), 36.min 12:3 Michal Čáp, 37.min 13:3 Martin Koutný (Michal Čáp).

Sestava: Petr Pátek – Michal Čáp, Petr Popelka, Radek Odvářka, Dušan Čapek, Ondřej Staněk, Martin Koutný, Martin Odvářka, Pavel Novotný.

Autor článku: Michal Čáp