Zhodnocení sezóny A tým

Pátá druholigová sezóna v západní skupině přinesla Boce oproti minulému soutěžnímu ročníku zlepšení o jednu příčku, když díky remíze v závěrečném utkání v Mělníku ztratila Boca medailové umístění na úkor Jablonce a skončila čtvrtá. Své celosezónní působení zakončila Boca ziskem 38 bodů (12 výher, 2 remízy a 8 proher) při celkovém skóre 125:85. Stala se díky tomu také čtvrtým nejproduktivnějším týmem, v obranné činnosti skončila na druhém místě za vítězem soutěže Gardenline Litoměřice. S Gardenline se Boce nepodařilo získat ani bod (porážky 3:9 a 2:4), stejně tak ani s druhým týmem v pořadí ISŠ Příbram (porážky 3:5 a 5:6). Třetím týmem, na kterého se Boce vůbec nedařilo, byl Combix Ústí n/L (prohry 7:8 a 3:4), naopak všech 6 bodů brala Boca v duelech s Arsenalem Benešov (4:2 a 8:3), HERDem Hradiště (6:5 a 7:3), Dalmachem Turnov (3:1 a 3:0) a Ludis Teamem Třebenice (7:2 a 7:3).

V brance Bocy se letos vystřídali celkem 3 brankáři, když největší počet startů si připsal Tomáš Benc (9 utkání). Jako jediný z brankářů si navíc připsal i bod do kanadského bodování za jednu asistenci, kterou získal hned v prvním mistrovském utkání v Benešově. 21 zápasů z 22 možných absolvoval v poli Ondřej Staněk, o jeden start méně si připsal Dušan Čapek. Nejlepším střelcem týmu (26 branek) a zároveň i nahrávačem (21 asistencí) se stal Ondřej Staněk, k jehož 47 kanadským bodům se nejvíce přiblížili s 31 body Pavel Novotný (12 branek + 19 asistencí) a 30 body Michal Čáp (17+13).

Několik zajímavostí a faktů ze sezóny 2015/2016:

- hráčskou premiéru si v A týmu Bocy odbyl Petr Popelka a po delší odmlce se na palubovce představil i David Hospodka,
- nejdelší "šňůra" prohraných zápasů trvala čtyři utkání, zároveň však Boca vyhrála nejvícekrát také pouze čtyřikrát v řadě,
- v jednom utkání se podařilo Boce neinkasovat (chytal Tomáš Benc), při pohledu na jednotlivé poločasy se jí to podařilo dokonce 8x, zatímco ve 4 poločasech ze 44 Boca neskórovala,
- ve druhých poločasech (15-2-5, 47b., 80:50) byla Boca tradičně úspěšnější než v poločasech prvních (11-2-9, 35b., 45:35),
- ve dvou domácích utkáních se ve druhých poločasech Boca „urvala ze řetězu“ a rozdrtila své soupeře 14:3 (Betis Kadaň, druhý poločas 10:0) a 13:3 (Malibu Mladá Boleslav, druhý poločas 9:1),
- pěti hráčům se podařilo vstřelit hattrick – byli jimi Ondřej Staněk (ten dosáhl hattricku dokonce 2x), Pavel Novotný, Martin Odvářka, Martin Koutný a Petr Popelka, dokonce čtyři branky vstřelili v jednom utkání Pavel Klimeš a Martin Koutný,
- největšími karetními hříšníky byli „červení“ Tomáš Hromádka a Tomáš Vymetal, nejvíce žlutých karet (4) nasbíral Pavel Klimeš.

I v letošním soutěžním ročníku bylo možné naše domácí utkání  hraná v havlíčkobrodské sportovní hale sledovat online na internetu (prostřednictvím společností Metropolitní s.r.o. na stránkách www.vysilamezive.cz).

Velkou zásluhu na konečném umístění mají samozřejmě kromě hráčů i všichni ostatní, kteří se jakkoliv zapříčinili o chod A týmu, ať už penězi, hlasivkami nebo organizační pomocí.