Boca "B" držela s favority dlouho krok, body ale nakonec nevybojovala

Boca "B" držela s favority dlouho krok, body ale nakonec nevybojovala

Na posledním turnaji letošního kalendářního roku čekali rezervu Bocy dva opravdu silní soupeři z Chrudimi – druhý tým tabulky FK G 12 Chrudim a dosud neporažený lídr tabulky FK Era-Pack Chrudim „B“.

Důmyslně přichystaná a dlouho (až do pozdních nočních hodin) diskutovaná předzápasová taktika vzala rychle za své – a to v okamžiku, kdy se půlka týmu zdržela při vysvobozování zapadlého auta a dorazila až těsně před koncem prvního poločasu. Proti G 12 jsme tak nastoupili bez jediného hráče na střídání a bohužel také bez gólmana. Brankářských rukavic se (dobrovolně) chopil M.Čapek a svými zákroky dlouhé vteřiny dováděl soupeře k zoufalství. První gól inkasoval až po celých dvaceti vteřinách hry, kdy soupeř zakončil rychlý průnik obranou nechytatelnou střelou k tyči (okomentovanou z hlediště slovy „To se ti to střílí, když tam nemají gólmana!“). Když těsně po uplynutí první minuty utkání soupeř vyšachoval naši obranu a do prázdné brány vstřelil druhý gól, zdálo se, že nás čeká pořádný výprask.

Postupem času však čtyři hrdinové v poli- M.Běloušek, T.Kohout, M.Somerauer a T.Dostálek- pochopili, že nemá cenu se pořád dívat na vchod do haly, zda už náhodou nedorazil zbytek týmu, a začali se soustředit na hru. A když se k nim při zdržovací power-play přidal i M.Čapek, bylo to rázem veselejší – právě po jeho prudké nahrávce z poloviny hřiště snížil v páté minutě M.Somerauer na 1:2. A soupeř znervózněl. Když po rohu a nahrávce M.Bělouška uklidil M.Somerauer balón do brány soupeře podruhé, vypadalo to chvíli, že by se mohl stát zázrak.

Ale on se bohužel nestal. Oddechovým časem v osmé minutě jsme soupeři dali šanci se uklidnit a následnými chybami v rozehrávce jsme se připravili o šanci na bodový zisk. Když se postupně z šatny trousili opozdilci, jmenovitě tedy P.Klimeš, M.Čáp, gólman P.Chalupa a P.Kučera, – svítil už na světelné tabuli stav 2:6, který vydržel až do poločasu. V druhé půli už soupeř kontroloval výsledek a i přes naši velkou snahu skončilo nakonec utkání vysokou prohrou 3:9. Za zmínku určitě stojí fakt, že náš třetí gól vstřelil opět M.Somerauer, čím dovršil svůj první hattrick ve své futsalové kariéře. Blahopřejeme!

Proti béčku Era-Packu jsme již měli možnost pod vedením nehrajícího trenéra Miloše Moravce v šatně naplánovat účinnou taktiku. Zodpovědnou hrou odzadu jsme soupeře prakticky nepouštěli do šancí, a když už nás náhodou nějaká ta rychlá přihrávka překvapila, mohli jsme se spolehnout na zákroky P.Chalupy v bráně. Při jednom z našich rychlých brejků ostřelovali M.Somerauer s T.Dostálkem brankáře soupeře tak dlouho, až gólman pochopil, že to nemá cenu a Marek mohl zkušeně uklidit míč do horního růžku brány. Když o chvíli později po akci P.Klimeše překonal brankáře Era-Packu i P.Kučera, vedli jsme nad lídrem tabulky 2:0. Následně ještě šel po přesném výhozu Petra zcela sám na bránu P.Klimeš, ale svou obrovskou šanci bohužel neproměnil.

Před koncem poločasu nás soupeř na dvě minuty zamknul před naší brankou a tomuto tlaku jsme třicet vteřin před koncem neodolali- poločas i tak skončil překvapivým výsledkem 2:1 ve prospěch našeho týmu. Ve druhé půlce se však už projevily větší zkušenosti Era-Packu, který nám přestal dávat čas na rozehrávku, kvůli čemuž jsme nebyli schopni udržet balón na našich kopačkách a tlak soupeře tak neustále sílil. V obraně jsme už navíc nebyli tak důslední, a postupně zákonitě začaly padat góly do naší brány. Nakonec jsme prohráli 2:6, přičemž škoda je hlavně posledních dvou minut, kdy jsme dostali dva zbytečné góly a pokazili jsme si tak velmi solidní výsledek.

FK G 12 Chrudim 9:3 Boca Chotěboř „B“ (3x M.Somerauer)
FK Era-Pack Chrudim „B“ 6:2 Boca Chotěboř „B“ (M.Somerauer, P.Kučera)
sestava: P.Chalupa- T.Dostálek, M.Somerauer, M.Běloušek, T.Kohout- M.Čapek, P.Kučera, P.Klimeš, M.Čáp

Po první polovině soutěže tak zůstává rezerva Bocy na posledním místě tabulky, nicméně bodová ztráta na soupeře není nijak velká, takže bude v novém roce určitě o co hrát. Za velké pozitivum lze nicméně určitě považovat splnění hlavního úkolu- úspěšné začlenění mladíků do sestavy. Jmenovitě se jedná o gólmana P.Chalupu, obránce M.Somerauera a útočníka T.Kohouta.

A na závěr ještě statistiky za první polovinu soutěže:
Nejvíce odehraných zápasů :
1.–3. Petr Chalupa, Michal Čáp a Martin Běloušek – všichni 9 zápasů
4.-5. Marek Somerauer a Tomáš Kohout – oba 8 zápasů

Nejvíce vstřelených branek:
1.-2. Marek Somerauer a Michal Čáp – oba 5 branek
3. Martin Somerauer – 3 branky
4.-6. Radek Odvářka, Martin Běloušek a Pavel Klimeš – 2 branky

Nejvíce kanadských bodů (součet branek a asistencí):
1. Michal Čáp – 7 bodů
2. Marek Somerauer – 5 bodů
3.-5. David Hospodka, Pavel Klimeš a Tomáš Dostálek – 4 body

zdroj: Tomáš Dostálek

Komentáře rss


, dasffaf@yahoo.com odpovědět
The perception and the concept of your producers are to supply luxury products including TW Steel brand of replica watches. It is actually meant for men and women. You can find various sorts of the fake rolex sale which might be obtainable within a range of designs. The folks that have information plus the realization regarding the TW Steel brand of rolex replica sale will usually prefer the items. Since the TW Steel brand of watches can be costly you might be able to choose on your economic plan. Irrespective from the price replica watches uk you are going to get the ideal design as well as the top quality that's promised by the manufacturer. The brand grew to turn into exceptionally fake breitling for their characteristic style. But the reputation may also be a outcome within a aggressive advertising and marketing rolex replica sale plus the keen pricing policy. The brand marked a perfect spot for the pricing for those models. This manufacturer stretched in their marketplace share. The watches are currently sold over over 25 nations across the globe.