Boca „B“ zakončila sezónu na devátém místě tabulky

Rezerva chotěbořské Bocy zakončila začátkem února své premiérové působení ve futsalové Divizi „D“ se střídavými úspěchy. Poslední dva turnaje sezóny odehrála v Heřmanově Městci a v Chocni a vydolovala z nich šest bodů.

Na předposlední turnaj sezóny odjížděla Boca „B“ posílena o tři hráče ze soupisky „A“ týmu a zejména na produktivitě týmu to bylo hodně znát. V prvním zápase proti 1.FC Pribina Hesov sice inkasovala rychlý gól, ale stav utkání rychle otočili M.Čáp, který se prosadil po rohovém kopu a po něm M.Odvářka, který přes gólmana dotlačit do brány střelu D.Čapka, která se předtím odrazila od tyče. Hesov sice ještě do poločasu stihl vyrovnat na 2:2, ale ve druhém poločase utkání rozhodl dalšími dvěma góly M.Odvářka, který tak zkompletoval svůj hattrick. Na 3:2 zvyšoval tvrdou střelou pod břevno po křídelní akci po asistenci D.Čapka a na 4:2 upravoval skóre z druhého pokutového kopu nařízeného za šestý akumulovaný faul.

Ve druhém zápase Boca „B“ poměřila síly s týmem S.U.D. Světlá nad Sázavou. Celý první poločas v pohodě kontrolovala a po dalších dvou gólech M.Odvářky a jedné brance D.Čapka vedla 3:0. Ani zhruba deset minut druhého poločasu nevěštilo nějaké problémy, ale pak přišla chyba v podobě jednoho podskočeného míče a světelský kanonýr Křikava snížil na 3:1. To S.U.D. samozřejmě povzbudilo a Bocu naopak zcela zřetelně vykolejilo, výsledkem pak byly další tři góly v brance chotěbořských a konečné skóre 3:4.

2.2.2013, Heřmanův Městec, devátý turnaj Divize „D“
1.FC Pribina Hesov 2:4 (2:2) FK Boca Chotěboř "B"
góly: 3x M.Odvářka, M.Čáp, asistence 2xD.Čapek, D.Hospodka

S.U.D. Světlá n. Sázavou 4:3 (0:3) FK Boca Chotěboř "B"
góly: 2x M.Odvářka, D.Čapek, asistence D.Čapek 2x, M.Somerauer (?)
sestava: P.Chalupa- T.Dostálek, D.Hospodka, P.Kafka, Marek Somerauer- M.Čáp, M.Odvářka, M.Čapek, D.Čapek

V posledním turnaji sezóny zajížděla Boca „B“ do letos relativně oblíbené Chocně. V prvním zápase se potkala s rezervou prvoligového Era-Packu Chrudim. Chrudimští dorazili do Chocně již s jistotou prvního místa a tak dali příležitost mnoha mladým hráčům ze svého kádru. Na těch byly sice znát dobré futsalové návyky a výborná technika, ale zároveň i nezkušenost při řešení nestandardních situací vyplývajících ze hry. Ve třicáté sekundě zápasu se tak chrudimští při ukázkově sehraném signálu „blok“ dostali po rohovém kopu do vedení, Boca ale ještě do poločasu skóre otočila ve svůj prospěch na 4:2. Výborně se přitom prezentovala zejména nově sestavená útočná dvojka Hospodka-Veselý, která se podílela na třech brankách. Ve druhém poločase Boca udržovala odstup od soupeře, P.Veselý přidal další dvě asistence a jednu branku navrch a utkání tak skončilo zaslouženým vítězství chotěbořských v poměru 7:4.

Ve druhém zápase turnaje na Bocu čekal další těžký soupeř, tým FK G 12 Chrudim. Ten bojoval o konečně druhé místo s domácími Pelinami Choceň a tak se hrálo naplno až do konce. Boca opět rychle prohrávala, posléze ale dokázala otočit na 2:1 po gólech D.Hospodky a P.Veselého. Bohužel těsně před koncem poločasu přišla chyba v rozehrávce a výsledkem byl gól na 2:2. Ve druhém poločase pak Boce již trochu došly síly, Chrudimští ukázali sílu v efektivitě zakončení a výsledkem bylo hned šest vstřelených branek v síti P.Chalupy, který většinou proti přesně umisťovaným střelám z blízkosti neměl šanci zasáhnout. Boca si na závěr aspoň vyzkoušela stejně tak jako G 12 hru bez brankáře a výsledkem byl aspoň poslední vstřelený gól sezóny, o který se po přihrávce P.Veselého opět postaral D.Hospodka.

9.2.2013, Choceň, desátý turnaj Divize „D“
FK Boca Chotěboř "B" 7:4 (4:2) FK Era-Pack Chrudim "B"
góly: 2x P.Veselý, 2x M.Moravec, 2x D.Hospodka, R.Odvářka, asistence: 4xP.Veselý, D.Hospodka

FK Boca Chotěboř "B" 3:8 (2:2) FK G 12 Chrudim
góly: 2x D.Hospodka, P.Veselý, asistence: M.Čapek, R.Odvářka, P.Veselý
sestava: P.Chalupa- R.Odvářka, M.Čapek, M.Somerauer, P.Kafka- T.Kohout, M.Moravec, D.Hospodka, P.Veselý

Boca „B“- zhodnocení sezóny 2012/2013- Divize „D“

Rezerva druholigové Bocy nevstoupila do divizní soutěže vůbec dobře a výsledkem bylo sedm proher v prvních sedmi zápasech. Na výsledcích se projevovala očividná mnohem větší náročnost a úroveň zápasů (plus vyšší taktická vyspělost soupeřů) oproti tomu, s čím se Boca „B“ potkávala v minulých vítězných sezónách v Oblastním přeboru. Boca postrádala zejména gólového útočníka, který by v rozhodujících zápasech dokázal vstřelit rozdílovou branku. Ani spolehlivě a dobře chytající gólman P.Chalupa, který v celé sezóně chyběl na jednom jediném turnaji tak nedokázal zabránit stále se opakujícím porážkám. Boca se též do týmu cíleně snažila zabudovat nováčky a mladé hráče, což s sebou samozřejmě též neslo jistá úskalí.

Zlom ve vývoji sezóny přišel na čtvrtém turnaji, který se hrál v Chocni a kde Boca dokázala porazit oba soupeře- jak světelský S.U.D.(4:1), tak Pribinu Hesov (5:3). Poté přišel ještě jeden turnaj s nulovým bodovým ziskem, kdy byly soupeřem první dva týmy tabulky, ale ve všech turnajích druhé části soutěže se již Boce podařilo body sbírat a výsledkem tak je konečné deváté místo divizní tabulky. Hodně k tomu napomohli i hráči z druholigového „A“ týmu, kteří týmu pomáhali a kteří s sebou přinesli hlavně potřebné góly. V této souvislosti nutno vyzvednou zejména Martina Odvářku a Ondřeje Staňka. Martin byl na hřišti v pěti utkáních, během kterých dokázal vstřelit čtrnáct branek, ke kterým přidal jednu asistenci, Ondra pak pomohl sice jenom ve dvou zápasech, po kterých má ale na bodovém kontě jeden gól a sedm asistencí. Rezervě pomáhali samozřejmě i další hráči hrající stabilně za „A“ tým, kterým též patří dík za skvělou podporu.

Stejně tak se patří poděkovat všem hráčům „B“ týmu, kteří objezdili většinu turnajů a stali se tak základním stavebním kamenem mužstva pro letošní sezónu. Zvláštní pochvala pak míří na mladíky v chotěbořském dresu: gólman Petr Chalupa, obránce Marek Somerauer i útočník Tomáš Kohout se výborně zapracovali do týmu a vzhledem k jejich výkonům je veliká šance na to, že si třebas i v blízké budoucnosti vyzkouší také dres "A" mužstva.

Organizačně se na zajišťování všech turnajů spolupodílela hlavní čtveřice lidí- David Hospodka, Tomáš Dostálek, Miloš Moravec a Pavel Kafka.

Největší výhry sezóny:
Zeppelin Hradec Králové- 7:1, Hlinečtí Orli- 6:2, FK Era-Pack Chrudim „B“- 7:4

Největší prohry sezóny:
FC Salamandr Hradec Králové „B“- 3:10, Flamengo Hradec Králové- 1:7, FK G 12 Chrudim- 3:9