Další tříbodový turnaj béčka

V dalším turnaji hraném tentokrát na palubovce v Litomyšli se Boce nevyvedlo první utkání, a tak si alespoň trohu spravila chuť v zápase druhém, ve kterém porazila dosavadního lídra soutěže.

FK Becherovka Přívrat - FK Boca Chotěboř "B" 5:2 (1:0)
O poměrně vyrovnaném průběhu prvního poločasu bez velkého počtu vyložených šancí na obou stranách hovoří jeho výsledek - padla v něm totiž jediná branka ve 12.minutě, bohužel do naší sítě. V poločase druhém se přeci jen střelci poněkud probudili - hned ve 21.minutě vyrovnal Martin Koutný, ovšem pak už branky padaly pouze do sítě Bocy. V rozmezí 24.-31.minuty narostlo skóre až na hrozivých 5:1 v náš neprospěch, o jeho mírnou korekci se v 38.minutě postaral při power-play Zdeněk Frühbauer.

FC Butterfly Litomyšl - FK Boca Chotěboř "B" 6:7 (3:3)
Než se ve druhém utkání proti vedoucímu týmu tabulky Boca rozkoukala, prohrávala v 5.minutě již 0:2. A aby toho nebylo málo, zranil se jí vzápětí i její brankář Tomáš Dobrovolný, a tak musel mezi tři tyče Petr Ďoubal. Překvapivě ale tento vývoj utkání Boce pomohl, protože při následné střídavě hrané power-play v ní dvěma slepenými brankami ve 14. a 15. minutě vyrovnala, a po dalším zásahu Litomyšle ze 16.minuty odpověděla další brankou v power-play v minutě osmnácté. V rozmezí 21.-25.minuty přidává dvě branky Pavel Klimeš a jednu Michal Čapek, a Boca se tak dostává do pohodlného vedení 6:3. Ve 29.minutě Litomyšl přidává čtvrtou branku, svou čtvrtou brankou v utkání ale ještě v téže minutě vrací třígólové vedení Boce Pavel Klimeš. Od 32.minuty svítí na ukazeteli skóre 7:5 pro Bocu, poslední gólovou tečku pak obstaralo další snížení Litomyšle, tentokrát již za rozhodnutého stavu v poslední vteřině utkání.

Dvojzápas proti mužstvům z čela tabulky ukázal, že i proti nim se Boca dokáže prosadit a dokráčet pro 3 body. Potěšující se opět branková úroda v power-play, kterou zejména ve druhém utkání střídavě praktikovala Boca v průběhu celého utkání, kaňkou je vyloučení Pavle Klimeše po 2. žluté kartě v témže zápase.

7-8. kolo pardubického kraje

Branky Boca: 21.min. 1:1 Martin Koutný (Michal Čapek), 38.min. 2:5 Zdeněk Frühbauer (Ondřej Bělovský).
ŽK: Petr Ďoubal

Branky Boca: 14.min. 1:2 Martin Koutný (Pavel Klimeš), 15.min. 2:2 Pavel Klimeš (Petr Ďoubal), 18.min. 3:3 Ondřej Šimon (Ondřej Bělovský), 21.min. 4:3 Pavel Klimeš, 23.min. Pavel Klimeš, 25.min. 6:3 Michal Čapek (Martin Koutný), 29.min. 7:4 Pavel Klimeš (Ondřej Šimon).
ŽK: Pavel Klimeš
ČK: Pavel Klimeš

Turnajová sestava: Tomáš Dobrovolný - Ondřej Šimon, Michal Čapek, Ondřej Bělovský, Zdeněk Frühbauer, Petr Ďoubal, František Tůma, Pavel Klimeš a Martin Koutný.