Pohoda, nervy a horor :-)

V úvodním turnaji v tomto roce zajela rezerva Bocy potit vánoční hodování na turnaj do Heřmanova Městce a vrátila se z něj se šesti body.

FK Boca Chotěboř "B" - FK Becherovka Přívrat 5:2 (4:0)
V prvním setkání těchto soupeřů v letošní sezóně brala Boca tři body za výhru 4:1 a zvítězit o tři branky se jí podařilo i tentokrát. Úvodní zářez obstaral Michal Čáp ve 4.min a těsně před polovinou prvního poločasu přidal druhou branku Míra Plíšek. Ve 14.minutě zvyšoval také Míra Plíšek po kličce brankáři již na 3:0 a poločasový účet uzavřel v 17.minutě Martin Koutný. Hned po pauze se soupeři podařilo snížit na 4:1 a když ve 25.minutě vstřelil i druhou branku, zdálo se být utkání i nadále otevřené. Do sítě Bocy už ovšem Petr Chalupa žádnou střelu nepustil, naopak minutu před koncem po jeho rychlém výhozu upravil na konečných 5:2 Radek Odvářka.

FK Boca Chotěboř "B" - Metaxa Jenišovice 3:2 (1:1)
V zápase proti Jenišovicím se v porovnání s prvním utkáním hrál "chodíci" futsal, který více vyhovoval našemu soupeři. Ten se sice v 15.minutě dostal do vedení, o tři minuty později ovšem srovnal Míra Plíšek. Ve 24.minutě hosté opět odskakují ve skóre, vyrovnání ve 30.minutě tentokrát zařídil David Hospodka. Boca se ve zbytku utkání dále tlačila za vítěznou brankou a byla za to po zásluze odměněna půl minuty před koncem utkání, kdy míč za soupeřova brankáře propasíroval Martin Koutný.

FK Heřmanův Městec  - FK Boca Chotěboř "B" 3:2 (1:0)
V posledním turnajovém zápase nastoupila Boca proti domácímu týmu a "šachová" partie se začala přiklánět na stranu Heřmanova Městce ve 14.minutě, kdy po chybě Martina Koutného na útočné polovině vyrazili domácí do rychlého kontru, který s přehledem proměnili. O dvě minuty později orazítkoval Kamil Štukhejl tyč, branku tak vstřelil až ve 22.minutě Michal Čáp. Ve zbytku utkání byla Boca lepším týmem, ale bohužel se jí nedařilo své šance tentokrát proměňovat. O osudu utkání tak rozhodla 36.minuta, která vzbudila na hřišti i mimo něj velké emoce. V přečíslení Bocy dvou na jednoho byl na hranici pokutového území nedovoleně zastaven Radek Odvářka (dle pozápasového vyjádření delegáta jasný faul na žlutou kartu), ale píšťalka rozhodčích zůstala němá. To se ovšem "nepodařilo" :-) Radkovi Odvářkovi, který byl za následnou rozmluvu s rozhodčím vyloučen. Přesilovou hru hned po pár vteřinách domácí využili a Boca se tak vrátili ke hře se čtyřmi hráči v poli. Ve 38.minutě se po velkém tlaku a odraženém míči po standardní situaci dostal do brejku domácí hráč, který vyběhnuvšího Petra Chalupu překonal krásným lobem. Boca sice ve 39.minutě ještě snížila zásluhou Jakuba Fikara po přímém kopu na rozdíl jediné branky, další korekce skóre se už ovšem nepodařila.

Boca na tomto turnaji sehrála tři rozdílná utkání - v prvním jednoznačně především v prvním poločase dominovala a vytvořila si pro zbytek utkání jistý náskok. Ve druhém utkání se jí podařilo zlomit odpor soupeře šťastně až brankou v posledním minutě utkání a ve třetím zápase přes větší počet brankových příležitostí zažila hororovou koncovku utkání se špatným koncem. Potěšil výkon po zranění navrátivšího se Petra Chalupy a v útočné fázi Martina Koutného.

10-12. kolo pardubického kraje

Branky Boca: 4.min. 1:0 Michal Čáp (Martin Koutný), 9.min. 2:0 Miroslav Plíšek (Kamil Štukhejl), 14.min. 3:0 Miroslav Plíšek (Michal Čapek), 17.min. 4:0 Martin Koutný (Ondřej Bělovský), 40.min. 5:2 Radek Odvářka (Petr Chalupa)
ŽK: David Hospodka

Branky Boca: 18.min. 1:1 Miroslav Plíšek (Ondřej Bělovský), 30.min. 2:2 David Hospodka (Miroslav Plíšek), 40.min. 3:2 Martin Koutný (Miroslav Plíšek)
ŽK: Michal Čapek

FK Heřmanův Městec  - FK Boca Chotěboř "B" 3:2 (1:0)
Branky Boca: 22.min. 1:1 Michal Čáp (Radek Odvářka), 39.min. Jakub Fikar
ČK: Radek Odvářka

Turnajová sestava: Petr Chalupa - David Hospodka, Radek Odvářka, Kamil Štukhejl, Jakub Fikar, Miroslav Plíšek, Michal Čapek, Martin Koutný, Ondřej Bělovský a Michal Čáp.