Rezerva Bocy tentokráte brala jenom bod

Boca „B“ odehrála osmý turnaj sezóny v krásné sportovní hale ve Skutči a v zápasech s dvěma týmy z Hradce Králové tentokrát uhrála po menších problémech se skládáním sestavy pouze jednu remízu.

V prvním zápase turnaje byla soupeřem domácí Bocy rezerva druholigového Salamandru Hradec Králové, které patří v divizní tabulce čtvrté místo. Hosté byli stejně tak jako chotěbořští posíleni o několik hráčů z „A“ soupisky a na jejich hře to bylo znát. Boca se většinu zápasu soustředila na bránění a snažila se chodit do rychlých protiútoků, po jednom z nich se navíc dostala do vedení po hezké samostatné akci Marka Somerauera- 1:0. Hosté pak do poločasu stihli po akci vedené z pravého křídla vyrovnat na 1:1, ale na začátku druhého poločasu už opět vedla Boca, když se po přihrávce výborně hrajícího Somerauera prosadil zblízka důrazný Hospodka- 2:1. V poslední části zápasu však začali být domácí při bránění až moc pasivní a Salamandr toho dokázal využít- po dvou dlouhých obléháních pokutového území dokázali míč propasírovat až za záda brankáře Chalupy a čtyři minuty před koncem tak svítil na tabuli stav 2:3. Boca po rychlé domluvě sáhla ke hře bez brankáře, kterou se tentokráte podařilo sehrát poměrně kvalitně a po přiťuknutí D.Čapka se patnáct sekund před koncem zápasu prosadil tvrdou přízemní střelou Moravec- 3:3.

Druhý zápas se odehrával v podobném duchu, soupeřem Bocy byl tentokráte tým Flamenga Hradec Králové, kterému patřilo v tabulce sedmé místo. Domácí se dostali rychle do vedení, když po hezké kombinační akci našel finální přihrávkou D.Čapek Marka Somerauera a ten tak opět zaznamenal první gól utkání- 1:0. Hosté pak ovšem dvakrát sehráli jednoduchý útok v podobě rychlé narážečky na střed sbíhajícího beka s útočníkem u lajny a výsledkem byly dva góly v naší síti- 1:2. Tři minuty před přestávkou se však postavil k přímému kopu P.Klimeš, který našel skulinu v postavené zdi hostů a vyrovnal tak poločasové skóre na 2:2. Druhý poločas se ale Boce vůbec nepodařil. Hosté se poměrně lacino dostali po chybách v rozehrávce do dvougólového vedení a hra domácích se pak rozsypala. Hosté hru v pohodě kontrolovali a po špatně rozehraném rohu přidali další gól, to už na tabuli svítil stav 2:5. Poslední dva góly přidali hosté v době kdy se Boca pokoušela o power play, kosmetickou úpravu skóre na 3:7 pak zaznamenal hezkou střelou na zadní tyč M.Čapek.

FK Boca Chotěboř „B“ 3:3 Salamandr Hradec Králové „B“ (1:1)
góly: M.Somerauer, D.Hospodka, M.Moravec, asistence M.Somerauer, D.Čapek

FK Boca Chotěboř „B“ 3:7 Flamengo Hradec Králové (2:2)
góly: M.Somerauer, P.Klimeš, M.Čapek, asistence: M.Somerauer 2x, D.Čapek

sestava: Petr Chalupa – beci Michal Čapek, David Hospodka, Marek Somerauer, Pavel Kafka – útočníci Dušan Čapek, Tomáš Kohout, v prvním utkání Miloš Moravec, ve druhém Pavel Klimeš