Slovník futsalštiny: Boca "B" = tři body :-))

Ve svém dalším turnajovém vystoupení narazila Boca na dva týmy z Hlinska a "překvapivě" získala do tabulky opět tři body :-)

Benfica Hlinsko - FK Boca Chotěboř "B" 0:1 (0:0)
S prvním z hlineckých týmů sehrála Boca vyrovnané utkání, v němž nebylo k vidění velké množství vyložených šancí. Pokud už si některý tým "tutovku" vytvořil, čarovali oba brankáři, a to po celou dobu utkání. Jedinou výjimkou se stala situace z 34.minuty utkání, kdy Boca výborně zakombinovala a z hranice pokutového území se tváří v tvář soupeřovu brankáři z první pohotově prosadil Fanda Tůma. Benfica se v závěru utkání snažila o power-play a v posledních vteřinách sahala po bodu, závar v brankovišti Bocy však ke vstřelení branky nevyužila.

DTJ Juventus Hlinsko - FK Boca Chotěboř "B" 6:0 (2:0)
Zápas proti druhému hlineckému soupeři nezačal pro Bocu šťastně, když se hned zkraje utkání zranil David Hospodka. Juventus se v 9.min. ujal vedení a když ve 12.minutě přidal i druhou branku, nevypadalo to s Bocou nikterak růžově. Ke vší smůle se ve 26.minutě zranil i brankář Tomáš Vymetal, a tak do branky putoval z pole Michal Čapek. Shotout v tomto utkání ale nevychytal ani on, inkasoval totiž ještě ve 26.min., když Martin Koutný ztratil na polovině hřiště při power-play míč a Juventus pohodlně skóroval do opuštěné branky. O minutu později to bylo již o čtyři branky a protože Boce postupně docházely síly, přidal po přečísleních Juventus ke konci utkání ještě další dvá slepené zásahy.
Boca měla pro tento turnaj problémy se sestavou, a tak odcestovala s pouze 6 hráči do pole. První utkání ovšem zvládla na jedničku, když fotbalovým výsledkem 1:0 zasloužené porazila domácí Benficu. Ve druhém utkání proti kvalitnějšímu soupeři to měla Boca již složitější, především pak po zranění dvou hráčů, díky čemuž musela Boca dohrávat utkání bez střídání a s hráčem z pole v brance. Boca i na tomto turnaji nenalezla klíč k získání více než tří bodů, zřejmě je jí v letošní sezóně 50% úspěšnost na jednotlivých turnajích souzena.

15-16. kolo pardubického kraje

Branka Boca: 0:1 František Tůma (Martin Koutný).
ŽK: Martin Koutný

Turnajová sestava: Tomáš Vymetal - Michal Čapek, David Hospodka, Fanda Tůma, Martin Koutný, Ondřej Bělovský a Martin Odvářka.