Zdroj: http://fkboca.cz/novinky-b/prvni-turnaj-bocy-b  •  Vydáno: 20.12.2017 0:16  •  Autor: Michal Čapek

První turnaj Bocy B

První turnaj Bocy B

„Nová“ BOCA vstoupila do sezony vítězstvím nad Světlou.

 

BOCA B, tým, který má především za úkol připravit hráče pro A tým, vstoupil do nové sezóny v omlazené sestavě plné nových tváří. Mezi nejzkušenější a služebně nejstarší patřili Martin Odvářka, František Tůma a Petr Chalupa. V prvním turnaji se BOCA představila proti týmům, které minulý rok skončili v první polovině tabulky, S.U.D. Světlá nad Sázavou a OK Interiér Pardubice

BOCA Chotěboř 2:1 S.U.D. Světlá nad Sázavou (Chlad 2x)

První utkání sehrála BOCA proti S.U.D. Světlá nad Sázavou a tradiční derby zvládnula.Od prvních minut byla lepším týmem a vytvářela si dost gólových šancí, ale v důsledku nezkušenosti se dopouštěli i spousty taktických chyb v obraně a bránění. V prvním poločase proměnil dvě gólové šance Petr Chlad  a stanovil tak poločasový výsledek 2:0 pro BOCU. Druhý poločas začal ve stejném tempu jako první.BOCA byla lepším týmem a Světlé postupně docházely síly. Pár minut před koncem se po nástřelu před branku odrazil míč od nohy Martina Odvářky do branky BOCY a Světlá se dostala na dostřel. I přes pár „závarů“ před oběma brankamidalší gól nepadl a BOCA tak zaslouženě získala první tři body v sezóně výsledkem 2:1.

BOCA Chotěboř 3:5 OK Interiér Pardubice (Odvářka M.  2x, Šimon)

V druhém zápase BOCA nastoupila proti týmu OK Interiér Pardubice, který od začátku zápasu prokazoval větší zkušenost i taktickou vyzrálost. Zápas se hrál ve vysokém tempu. Pardubice hrály vysoko a BOCA s tím měla velké problémy. Pardubice tak po prvním poločase zaslouženě vedly. Druhý poločas se BOCA zlepšila, začala proměňovat svoje šance a postupně srovnala na 3:3. Hosté se pět minut před koncem dopustili faulu (jednalo se o šestý faul v utkání) na Martina Odvářku, který však rozhodčí neodpískal.Pardubice využily otevřeného středu hřiště a opět se ujaly vedení. Těsně před koncem ještě dokázal soupeř BOCY využít chyby v rozehrávce a pečetil na konečných 5:3.

Za předvedené výkony na prvním turnaji patří všem velká pochvala a byl vidět potenciál do dalších utkání, kde bude potřeba pozornost zaměřit především na taktické prvky hry.

 

Turnajová sestava:

Chalupa – Šimon, Mrázek, Tůma, Dočekal – Janda F., Odvářka M., Chlad, Pospíšil

Autor článku: asi Petr Chalupa :-)