Áčko je druholigové i v příštím roce :-)

Áčko je druholigové i v příštím roce :-)16.-19.kolo 2. ligy západ zastihlo Bocu ve výsledkové formě a deset získaných bodů z těchto čtyř utkání jí přineslo jistotu záchrany.

Pátek 2.2.2018
Interobal Plzeň "B" - FK Boca Chotěboř 3:4 (0:1)

V páteční večer se Boca vydala k venkovnímu utkání s rezervou plzeňského Interobalu, která si po zkušeném výkonu z prvního vzájemného měření sil v letošním ročníku odvezla z domácí palubovky Bocy výhru 6:3. Boce se nyní podařil podobný kousek, když po zodpovědném výkonu vyhrála v Plzni 4:3. Po celé utkání byla Boca pod trvalým tlakem domácího týmu, který využil ligovou přestávku a na jehož soupisce pro toto utkání se to jen hemžilo hráči s ligovými zkušenostmi. Boce se ovšem v 6.minutě podařilo z brejku jít do vedení po brance Ondry Bělovského, které se domácím hráčům nedařilo zlikvidovat ani přes časté zaměstnávání Tomáše Vymetala v naší brance. Ten si s několika ošemetnými situacemi dokázal poradit a navíc ho „trefovaly“ i časté střely ze střední vzdálenosti. Stejný obrázek hry byl k vidění i ve druhém poločase, v jehož polovině vystihl domácí rozehrávku Honza Novotný a i on svůj únik zkušeně proměnil přehozením domácího brankáře. Ve 32.minutě se domácím podařilo po nahození/střele do chumlu hráčů snížit, ale o 4 minuty později vrátil Boce dvoubrankový náskok Martin Odvářka, který zdařilou kličkou brankáři také proměnil svůj sólový únik. Ve 38.min. se po nešťastné teči Tomáše Hromádky domácí dočkali své druhé branky, jejich pokračující power-play ale ještě v téže minutě potrestal krásnou trefou do prázdné Dušan Čapek. 14 vteřin před koncem utkání domácí v power-play vsítili ještě svou třetí branku, důležitou výhru si však už Boca vzít nenechala.

Branky Boca: 6.min.0:1 Ondra Bělovský (Petr Popelka), 29.min. 0:2 Honza Novotný, 36.min. 1:3 Martin Odvářka (Honza Novotný), 38.min. 2:4 Dušan Čapek.
ŽK: Petr Popelka

Sestava Boca: Tomáš Vymetal – Tomáš Hromádka, Dušan Čapek, Martin Odvářka, Honza Novotný - Miloš Moravec, Michal Čapek, Petr Popelka a Ondra Bělovský.

Sobota 10.2.2018 FK Boca Chotěboř – HERD Hradiště 5:0 kontumačně (soupeř se k utkání nedostavil).

Sobota 24.2.2018
Malibu Mladá Boleslav – FK Boca Chotěboř 2:2 (0:2)

V dalším venkovním utkání se Boca představila na půdě sestupem ohroženého soupeře, a proto bylo k vidění velmi opatrné utkání z obou stran, které oko diváka zřejmě moc nepotěšilo. Boca se ujala vedení brankou Miloše Moravce, který dorážel střelu do tyče v podání Honzy Novotného. Branka padla až v 18.minutě prvního poločasu, na další se ale čekalo jen další minutu, když se tečovanou střelou prosadil Pavel Klimeš. Ve druhém poločase se skóre utkání také dlouhou dobu neměnilo, a proto s blížícím se koncem utkání sáhli domácí ke hře bez brankáře. Tu se jim po dvou totožných kombinacích podařilo ovšem dvakrát využít a po brankách v 35.a 39. minutě upravit konečný stav utkání na 2:2.

Branky Boca: 18.min. 0:1 Miloš Moravec (Honza Novotný), 19.min. 0:2 Pavel Klimeš (Martin Běloušek)
ŽK: Honza Novotný
Sestava Boca: Tomáš Vymetal – Jirka Kratochvíl, Tomáš Hromádka, Pavel Klimeš, Martin Běloušek – Miloš Moravec, Michal Čapek, Honza Novotný a Ondra Bělovský.

Neděle 4.3.2018
FK Boca Chotěboř – Rapid Ústí nad Labem 4:3 (0:1)

V následujícím domácím utkání se Boca představila v havlíčkobrodské sportovní hale v utkání pro Rapidu, který měl na Bocu náskok dvou bodů. Hosté se stejně jako v domácím utkání prezentovali kvalitním druholigovým futsalovým pojetím a tak oproti utkání v Mladé Boleslavi bylo k vidění výrazně lepší a dramatičtější utkání. Vedení se ujali hosté již v páté minutě a přes větší počet dobrých brankových příležitostí na obou stranách další branka v prvním poločase nepadla. Hned v úvodním střídání druhého poločasu se po rychlé akci ujali hosté dvoubrankového vedení, které se ovšem podařilo Boce postupně stáhnout – nejprve snížil Pavel Klimeš a po rychlém přečíslení se radoval i Dušan Čapek. Ve 36.minutě se hosté dopustili svého šestého faulu a nabídnutou možností v podobě akumulované penalty nepohrdl Jirka Prchal. Hosté vzápětí vsadili na power-play, při které ale chybnou rozehrávkou umožnili opět Jirkovi Prchalovi skórovat a zvýšit na 4:2 pro Bocu. V pokračující power-play se hostům minutu před koncem podařilo přeci jen snížit na rozdíl jedné branky, více gólů již ale nepadlo, a tak Boca oplatila svému soupeři porážku z jejich prvního vzájemného měření sil.
Branky Boca: 26.min. 1:2 Pavel Klimeš (Jirka Prchal), 32.min. 2:2 Dušan Čapek (Miloš Moravec), 36.min. 3:2 Jirka Prchal, 38min. 4:2 Jirka Prchal.

Sestava Boca: Tomáš Benc – Dušan Čapek, Petr Popelka, Jirka Prchal, Pavel Klimeš – Miloš Moravec, Michal Čapek, Pavel Novotný a Honza Novotný.