Boca "B" držela s favority dlouho krok, body ale nakonec nevybojovala

Na posledním turnaji letošního kalendářního roku čekali rezervu Bocy dva opravdu silní soupeři z Chrudimi – druhý tým tabulky FK G 12 Chrudim a dosud neporažený lídr tabulky FK Era-Pack Chrudim „B“.

Důmyslně přichystaná a dlouho (až do pozdních nočních hodin) diskutovaná předzápasová taktika vzala rychle za své – a to v okamžiku, kdy se půlka týmu zdržela při vysvobozování zapadlého auta a dorazila až těsně před koncem prvního poločasu. Proti G 12 jsme tak nastoupili bez jediného hráče na střídání a bohužel také bez gólmana. Brankářských rukavic se (dobrovolně) chopil M.Čapek a svými zákroky dlouhé vteřiny dováděl soupeře k zoufalství. První gól inkasoval až po celých dvaceti vteřinách hry, kdy soupeř zakončil rychlý průnik obranou nechytatelnou střelou k tyči (okomentovanou z hlediště slovy „To se ti to střílí, když tam nemají gólmana!“). Když těsně po uplynutí první minuty utkání soupeř vyšachoval naši obranu a do prázdné brány vstřelil druhý gól, zdálo se, že nás čeká pořádný výprask.

Postupem času však čtyři hrdinové v poli- M.Běloušek, T.Kohout, M.Somerauer a T.Dostálek- pochopili, že nemá cenu se pořád dívat na vchod do haly, zda už náhodou nedorazil zbytek týmu, a začali se soustředit na hru. A když se k nim při zdržovací power-play přidal i M.Čapek, bylo to rázem veselejší – právě po jeho prudké nahrávce z poloviny hřiště snížil v páté minutě M.Somerauer na 1:2. A soupeř znervózněl. Když po rohu a nahrávce M.Bělouška uklidil M.Somerauer balón do brány soupeře podruhé, vypadalo to chvíli, že by se mohl stát zázrak.

Ale on se bohužel nestal. Oddechovým časem v osmé minutě jsme soupeři dali šanci se uklidnit a následnými chybami v rozehrávce jsme se připravili o šanci na bodový zisk. Když se postupně z šatny trousili opozdilci, jmenovitě tedy P.Klimeš, M.Čáp, gólman P.Chalupa a P.Kučera, – svítil už na světelné tabuli stav 2:6, který vydržel až do poločasu. V druhé půli už soupeř kontroloval výsledek a i přes naši velkou snahu skončilo nakonec utkání vysokou prohrou 3:9. Za zmínku určitě stojí fakt, že náš třetí gól vstřelil opět M.Somerauer, čím dovršil svůj první hattrick ve své futsalové kariéře. Blahopřejeme!

Proti béčku Era-Packu jsme již měli možnost pod vedením nehrajícího trenéra Miloše Moravce v šatně naplánovat účinnou taktiku. Zodpovědnou hrou odzadu jsme soupeře prakticky nepouštěli do šancí, a když už nás náhodou nějaká ta rychlá přihrávka překvapila, mohli jsme se spolehnout na zákroky P.Chalupy v bráně. Při jednom z našich rychlých brejků ostřelovali M.Somerauer s T.Dostálkem brankáře soupeře tak dlouho, až gólman pochopil, že to nemá cenu a Marek mohl zkušeně uklidit míč do horního růžku brány. Když o chvíli později po akci P.Klimeše překonal brankáře Era-Packu i P.Kučera, vedli jsme nad lídrem tabulky 2:0. Následně ještě šel po přesném výhozu Petra zcela sám na bránu P.Klimeš, ale svou obrovskou šanci bohužel neproměnil.

Před koncem poločasu nás soupeř na dvě minuty zamknul před naší brankou a tomuto tlaku jsme třicet vteřin před koncem neodolali- poločas i tak skončil překvapivým výsledkem 2:1 ve prospěch našeho týmu. Ve druhé půlce se však už projevily větší zkušenosti Era-Packu, který nám přestal dávat čas na rozehrávku, kvůli čemuž jsme nebyli schopni udržet balón na našich kopačkách a tlak soupeře tak neustále sílil. V obraně jsme už navíc nebyli tak důslední, a postupně zákonitě začaly padat góly do naší brány. Nakonec jsme prohráli 2:6, přičemž škoda je hlavně posledních dvou minut, kdy jsme dostali dva zbytečné góly a pokazili jsme si tak velmi solidní výsledek.

FK G 12 Chrudim 9:3 Boca Chotěboř „B“ (3x M.Somerauer)
FK Era-Pack Chrudim „B“ 6:2 Boca Chotěboř „B“ (M.Somerauer, P.Kučera)
sestava: P.Chalupa- T.Dostálek, M.Somerauer, M.Běloušek, T.Kohout- M.Čapek, P.Kučera, P.Klimeš, M.Čáp

Po první polovině soutěže tak zůstává rezerva Bocy na posledním místě tabulky, nicméně bodová ztráta na soupeře není nijak velká, takže bude v novém roce určitě o co hrát. Za velké pozitivum lze nicméně určitě považovat splnění hlavního úkolu- úspěšné začlenění mladíků do sestavy. Jmenovitě se jedná o gólmana P.Chalupu, obránce M.Somerauera a útočníka T.Kohouta.