Boca přivezla další tři body z Písku

Boca přivezla další tři body z Písku7. kolo 2. futsalové ligy západ odehráli hráči z Chotěboře na písecké palubovce. Futsalisté Bocy dokázali navázat na předešlé zápasy a z jihu Čech odvést plný bodový zisk za výhru 6:3.

Do zápasu lépe vstoupili chotěbořští hráči a na začátku 3. minuty mohl otevřít skóre Martin Doležal, který se ocitl sám před píseckým brankářem, ale nedokázal přesně zakončit. Skóre se změnilo o minutu později, když Ondra Staněk našel přesnou křížnou přihrávkou Martina Bělouška, který uklidil míč do odkryté branky – 0:1. Za další minutu přidal další branku Radek Odvářka, když prostřelil domácího gólmana Mareše – 0:2. Domácí se rychle oklepali a po rohu Ulrycha Nováček trefil tyč. V následujících minutách se šance střídaly na obou stranách. Ve 12 minutě přidal další branku Chotěboře Miloš Moravec po přihrávce Martina Doležala, když přesnou střelou k tyči rozvlnil domácí síť. Ve 14. minutě měl na noze první gól písku Nováček, ale míč netrefil ideálně a ten prosvištěl těsně kolem levé tyče. V 17. minutě zazdil tutovku Michal Čáp, když z ideální pozice přestřelil odkrytou branku. V samém závěru poločasu nejprve Petr Pátek zneškodnil Háčkovu šanci a rychle rozehrál na Ondru Staňka a ten završil poločasový výsledek na 0:4.

Do druhého poločasu vstoupili lépe písečtí futsalisté. Ve 22. minutě snížili, když se po Hačkově křížné přihrávce přesně trefil do odkryté branky Šimon Ulrych 1:4. O minutu později se do samostatného úniku dostal Miloš Moravec, ale nedokázal prostřelit dobře postaveného gólmana Mareše. V 25. minutě faulovali domácí na hranici pokutového území a z následného trestného kopu přidal pátou branku Chotěboře Pavel Klimeš, když prostřelil vše,co mu stálo v cestě. Ve 28 minutě si vypracovali nadějnou šanci domácí, ale Ulrych nedokázal překonat Petra Pátka. O další změnu skóre se postaral svým druhým gólem Pavel Klimeš, kterému asistoval Martin Doležal 1:6. Ve 34. minutě přidali druhý gól domácí, když se dokázal prosadit přes dvojici bránících hráčů Milan Horák - 2:6. Slabší chvíli si vybrali hráči Bocy i tři minuty později. Strnad přihrál na střed Janu Nováčkovi a ten zamířil přesně k pravé tyči – 3:6. Písečtí futsalisté si vytvořili závěrečný tlak, ale další branku už nedokázali přidat. Boca si tak z jihu Čech odvezla všechny 3 body.

7. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ

TEX-COLOR Písek - FK Boca Chotěboř 3:6 (0:4)

Sestava: Petr Pátek - Miloš Moravec, Radek Odvářka, Ondřej Staněk, Martin Běloušek, Štěpán Duda, Dušan Čapek, Michal Čáp, Jirka Kratochvíl, Pavel Klimeš a Martin Doležal.

Branky Boca: 3.min. 0:1 Martin Běloušek (Ondra Staněk), 4.min. 0:2 Radek Odvářka, 12.min. 0:3 Miloš Moravec (Martin Doležal), 20.min. 0:4 Ondra Staněk(Petr Pátek), 25.min. 1:5 Pavel Klimeš, 32.min. 1:6 Pavel Klimeš (Martin Doležal)