Zdroj: http://fkboca.cz/novinky-a/vyhra-v-turnove  •  Vydáno: 1.11.2015 23:16  •  Autor: Michal Čapek

Výhra v Turnově

Výhra v TurnověVe svém dalším venkovním zápase se Boca představila na palubovce Dalmachu Turnov a po zodpovědném výkonu si odvezla všechny tři body.

V minulé sezóně se Boca radovala z výhry na turnovské palubovce a nejinak tomu bylo i letos. Tím však podobnost s loňským utkáním končí - zatímco vloni byl totiž ve 14.minutě utkání stav 9:3 pro Bocu, první branka letošního souboje padla až ve 12.minutě a byla za první poločas jediná. Zasloužil se o ní především Ondřej Staněk, který se prodral přes svého strážce a přes padajícího brankáře naservíroval balon na brankovou čáru pro Michala Čápa, pro které už nebylo těžké dopravit míč do domácí branky. Domácí byli nejblíže ke skórování o minutu později, nechytatelnou dělovku ale zastavilo břevno Bencovy svatyně. Ve druhé půli se nejprve podařilo Dušanu Čapkovi nachytat překvapivou střelou domácí a zvýšit na 2:0 pro Bocu, vzápětí chytalo za Tomáše Bence po tečované střele opět břevno. Turnovu se přesto podařilo branku vstřelit, a to když se ve 30.minutě uvolnil domácí hráč a tvrdou střelou snížil stav utkání na 2:1. Ve 37. minutě se domácí odhodlávají ke hře bez brankáře, za kterou jsou ale na začátku poslední minuty potrestáni střelou přes celé hřiště do prázdné branky, jejímž autorem byl Ondřej Staněk.

Boca toto utkání sehrála velmi organizovaně v defenzivní části, stejně jako domácí se hodně spoléhala na dobrou obranu. Velké množství šancí tak k vidění nebylo, přesto početnému publiku nabídly oba týmy zajímavé utkání s napínavými momenty na obou stranách. V dalším zápase bychom rádi potvrdili zisk těchto tří bodů a v nedělním domácím utkání hraném tentokrát v Havlíčkově Brodě porazili nováčka z Třebenic (8.11. v 16:30h).

5. kolo druhé futsalové ligy, skupina Západ
FC Dalmach Turnov - FK Boca Chotěboř 1:3 (0:1)
Branky Boca: 12.min. 0:1 Michal Čáp (Ondřej Staněk), 23.min. 0:2 Dušan Čapek (Miloš Moravec), 40.min. 1:3 Ondřej Staněk (Radek Odvářka)
ŽK: Dušan Čapek
Sestava: Tomáš Benc - Tomáš Hromádka, Michal Čáp, Radek Odvářka, Michal Čapek, Ondřej Staněk, Pavel Klimeš, Miloš Moravec a Dušan Čapek.